כתיבת תוכן: 4 פתרונות קלים ומועילים לשיווק יעיל גם בתקופות לחוצות

אחרי שנתתם לתוכן את שרביט המלוכה, והפכתם אותו לחלק בלתי נפרד מתזרים המשימות העסקי השוטף שלכם, צריך להקנות לו את שני הפרמטרים החשובים ביותר לאפקטיביות שלו: איכות ועקביות. הרי אין טעם לכתוב סתם כדי לכתוב… כדי לעבוד עבורכם, ולשרת את העסק שלכם, התוכן חייב להיות אסטרטגי ומונחה יעדים, איכותי ובעל ערך, ולא פחות מכך, עקבי. השילוב בין שלושת הפרמטרים אינו פשוט, ומעת לעת הוא עלול להוביל ללחץ ולשחיקה. מה אפשר לעשות כדי להקל על עצמכם, ואיך לעבור תקופות לחוצות בצורה חכמה – על כך במאמר שלפניכם. אני מזמינה אתכם לקרוא, להגיב ולשתף עם חברים. הם יודו לכם שחשבתם עליהם. וגם אני.

זרם קבוע, יציב ועקבי של תוכן איכותי ובעל ערך לא צומח על העצים. זוהי משימה שלוקחת זמן. זמן ומאמץ. גם בימים רגילים, אתם עלולים לחוש מדי פעם תחושה של הצפה ושל עייפות גדולה. נשמע לכם מוכר?

ברגעים כאלה, אפשר וצריך לעצור לרגע, לקחת אוויר ולנסות כמה מהטכניקות הרגילות והמקובלות להפגת מתחים, כמו:

 • ספורט (הליכה מחוללת נפלאות. גם מפחיתה מתחים וגם מזרימה דם טרי ורעיונות נהדרים. הצטיידו במכשיר הקלטה צמוד. עוד תברכו אותי…)
 • מדיטציה (לפני הרבה שנים עברתי הכשרה למדיטציה טרנסדנטלית, ובמשך תקופה ארוכה זמזמתי מנטרות בעיניים עצומות. אחרי 20 דקות של זמזום חוזרים כמו חדשים)
 • מוסיקה (ברגעים הקשים אני שמה את המיסה הגדולה של מוצרט ועוברת לניצוח. שום דבר בעולם, בעיניי, לא מרגיע כמו שירת מקהלה עוצמתית שממלאת את הראש ואת הנשמה באנרגיות חדשות… ותודה לשכנים על ההבנה 🙂 )
 • או כל דבר אחר שעובד בשבילכם (שחייה, קריאה, ציור, יוגה, או מסע קניות מטורף בקניון הקרוב)…

מעבר לטכניקות ההרפיה המקובלות, הנה 4 פתרונות מעשיים, שיסייעו לכם להפחית את הלחץ הכרוך בתהליך יצירת התוכן שלכם, ולהעלות את הפעילות בחזרה על המסלול התקין:

פתרון # 1: להוריד את הרגל מהגז

אתם יושבים מול המחשב, אתם יודעים שיש לכם מלא דברים לעשות, אבל בין העבודה, החדשות, התיעדוף והלחץ – אתם פשוט יושבים ולא מצליחים לעשות כלום… המוח שלכם מוצף. אתם מרגישים משותקים וחסרי אונים… כשאתם מתחילים להרגיש הצפה כזאת, בהחלט ייתכן שהצבתם לעצמכם משימות גדולות מדי או רבות מדי. לעתים רבות מדי לזמן נתון… .

כך או כך, הצפה היא איתות מובהק להאט את הקצב ולהוריד את הרגל מהגז. עדיף לעשות פחות מלעשות גרוע. תנו לעצמכם אישור להוריד ווליום ולהפחית את כמויות התוכן המתוכננות שלכם, לפחות לזמן מה, עד שתתארגנו מחדש. זה לגמרי בסדר וזה מאוד עוזר להיערך להתארגנות המחודשת בראש שקט.

כדי לא להפוך את פסק הזמן לנוהל קבוע, הגדירו לעצמכם זמן רגיעה ביומן. בכלל. עבודה מול יומן עוזרת להוריד עומס, כי היא מעבירה את הניהול מהראש אל הדף, ומשחררת את הראש למחשבות טריות ויצירתיות.

פתרון # 2: פשוט לוותר על מה שעובד פחות טוב

אמרו לכם שחשוב לייצר תוכן בערוצים שונים, כדי להתאים להרגלי הצריכה של לקוחות שונים? אבל יכול להיות שיש ערוצי שיווק שלא מביאים לכם תוצאות, או לא מביאים את התוצאות המקוות. תקופות של לחץ הן הזדמנות נהדרת לוותר על מה שלא עובד כמו שהייתם רוצים, ופשוט להתמקד במה שכן מביא תוצאות. אחת הדרכים לאתר את הערוצים הפחות אפקטיביים היא גוגל אנליטיקס, אבל בינינו, כל אחד מאיתנו הוא גוגל אנליטיקס מהלך על שתיים. החלטתם לעשות סרטוני וידיאו אבל הם לא מביאים תנועה אפקטיבית? שימו בצד. החלטתם לתרגם את העדכונים שלכם בלינקדאין לאנגלית, כדי להרחיב את מעגל החשיפה, אבל אין התנפלות? שימו בצד. התמקדו כרגע במה שכן מביא תנועה של פניות ומתעניינים. תמיד תוכלו לחזור לסרטונים ולתרגומים ולכל דבר אחר, אחרי חשיבה מחודשת של מה ולמה…

פתרון # 3: לאמץ קיצורי דרך לכתיבת תוכן

אני תמיד אומרת שלא צריך להמציא את הגלגל עם כל מאמר. אנחנו חיים בעידן של טכניקות, וחשוב ללמוד לקצר תהליכים ולהשתמש בכלים העומדים לרשותנו כדי להקל על עצמנו. למשל:

 • שימוש בתבניות אינסטנט לכתיבה מהירה ויעילה – יכול להיות אחלה פתרון לכתיבת מאמרים מושכי לקוחות בהרבה פחות זמן ומאמץ.
 • מינוף תוכן קיים לתוכן חדש – הוא דרך מעולה להגדיל את החשיפה ואת הנוכחות שלכם און ליין, פשוט על ידי הרחבה של תכנים קיימים לערוצים חדשים. הנה מדריך בזק למינוף תוכן, שיעזור לכם למצוא דרכים להפיק מקסימום תועלת מהתוכן הקיים שלכם
 • שימוש בכלים אוטומטיים לתזמון ופרסום – אחת החוכמות הגדולות היא לנצל זמנים של רגיעה כדי להיערך לזמנים של לחץ. ממש כמו הנמלה, שמתכוננת כל הקיץ לימות החורף… כמעט לכל תכנת תוכן יש אופציה של פרסום מיידי ושל פרסום מתוזמן. כדאי מאוד ללמוד איך לנצל את התכונות האלה, כדי להוריד מעצמכם עומסים ולתת לתוכן לעבוד על אוטומט.

פתרון # 4: קצת עזרה עוד לא הזיקה לאף אחד

הפתרון האחרון שיש לי להציע לכם כדי לנקות שולחן ולחסל את המשימות בקלות, הוא פשוט להפסיק להתמודד לבד עם הכל. זה שאתם מבינים שכדאי לכם לכתוב מאמרים מקצועיים כדי למשוך לעסק את הלקוחות הנכונים, אבל הכתיבה לא באה לכם בקלות או שהיא לא עושה את העבודה שציפיתם שתעשה עבורכם  לא אומר שאתם תופסים ייאוש ומרימים ידיים, אלא שכדאי לכם לחפש עזרה בדרך להשגת המטרות העסקיות שלכם.

למשל: סדנה מעשית לכתיבת מאמרים מודרכת, שבה תוכלו לכתוב מאמרים מקצועיים לבלוג שלכם, ולצאת מכל סדנה עם מאמר מוכן – כשכל מה שנשאר לכם לעשות זה רק הגהה אחרונה ו… היידה, להעלות לבלוג ולהפיץ במקומות הנכונים. 

בשורה התחתונה

לכל אחת ואחד מאיתנו יש לפעמים תקופות שבהן אנחנו חייבים להוריד הילוך ולשמר את האנרגיה על חום נמוך. זה בסדר. זה לגיטימי וזה לגמרי מובן, כל עוד לא נהפוך את ההפסקה להרמת ידיים… כמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, יש לא מעט פתרונות לעבור את פסק הזמן הדרוש לנו בהצלחה, להתמלא מחדש באנרגיות ולהחזיר לכתיבה ולפעילות השיווקית שלנו את הכנפיים הדרושות להצלחתה. בחרו לכם הפתרון המתאים לכם, ואל תשכחו לשים לכם ביומן מועד לחזרה לשגרה.

עכשיו אתם

עד כאן מניתי 4 פתרונות מעשיים שיאפשרו לכם לעבור תקופות של לחץ או עייפות חומר בצורה אפקטיבית, מבלי להפוך את ההפסקה המתודית לכניעה. עכשיו הבמה כולה שלכם. מה תוכלו להוסיף מניסיונכם? איזה פתרון יעיל תוכלו לתת לקוראים כדי להתמודד בהצלחה עם עומס ולחץ? אנא, שתפו אותנו בתגובות, למטה, כדי שכולנו נוכל ללמוד ולצמוח.

הצעד הבא שלכם להצלחה

אהבתם? שתפו את הטיפ עם החברים. רוצים לקבל ממני עוד  כלים מעשיים לכתיבת מאמרים מהירה ואפקטיבית? בעקבות פניות רבות של בעלי עסקים שמתקשים למצוא את הזמן ואת הרעיונות לכתיבת מאמרים מקצועיים לשיווק העסק, פתחתי סדנה מעשית לכתיבת מאמרים מודרכת.

להצטרפות לסדנה מעשית לכתיבת מאמרים מודרכת, שבה נכתוב ביחד 6 מאמרים שיהפכו אתכם לאוטוריטה וימשכו אליכם את הלקוחות הנכונים – לחצו כאן.

אודות עידית נעמן

עידית נעמן עוזרת לעצמאים שכותבים וכותבים ולא רואים תוצאות, להקים תשתית תוכן שיווקית מושלמת במהירות ובליווי צמוד, במטרה ליצור חשיפה אפקטיבית ברשת שתוביל אליהם את הלקוחות הנכונים ותאפשר להם להגדיל משמעותית את ההכנסות.

לגישה בחינם למיני קורס "שיווק בחיוך" שיגלה לכם מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך לתכנן צעד-אחר-צעד את תשתית התוכן השיווקית של העסק - לוחצים עכשיו על הקישור "מתחילים לעשות שיווק בחיוך".

6 תגובות

 1. שרי גל הגב

  עידית המופלאה – כמה נכון מה שכתבת ואיך שכתבת.
  גם הפתרון שאת מציע קוסם… 🙂

  • עידית נעמן הגב

   תודה, שרי יקרה. תמיד אפשר לברוח, לעצום עיניים או לעצור. החכמה היא לקחת אוויר, לנשום ולנהל את הלחץ. אני לא יכולה להישבע שזה תמיד מצליח… אבל זה תמיד הפתרון היותר נכון… שווה לשאוף אליו…

 2. יהודית הגב

  תודה רבה עידית יקרה,
  פוסט מאוד חכם ופוקח עיניים הבנה וספקטרום לראיה רחבה יותר.

 3. rhadas הגב

  חוכמה, בינה, כתיבה ומה שביניהם……….

  תודה עידית, יקרה אמיתית,
  חסרת לי מאוד,
  הדס

השארת תגובה