ניהול תוכן: מה הלוגו שלכם באמת אומר עליכם (ואיך זה קשור לתוכן שיווקי)

ניהול תוכן: מה הלוגו שלכם באמת אומר עליכם (ואיך זה קשור לתוכן שיווקי)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מומחי עיצוב ומיתוג יגידו שאין תחליף ללוגו טוב, המייצג את ערכי העסק. מומחי תוכן ושיווק יגידו, שלוגו טוב הוא מותרות ושאין תחליף למסר שיווקי ברור ובונה קשר. על הקשר שבין עיצוב חזותי ומסרים מילוליים, ולמה זה כל כך חשוב לעסק שלכם – בכתבה שלפנינו. מזמינה אתכם לפרגן בלייק, להגיב וכמובן לשתף.

השבוע ישבתי עם חברה, שהחליטה למתג מחדש את העסק שלה והתלבטה בנושא הלוגו. לוגואים משתייכים למשפחת המיתוג החזותי של העסק. האם כל עסק צריך לוגו? תלוי את מי שואלים. מומחי עיצוב ומיתוג יגידו שכאשר הוא מותאם היטב לרוח העסק ומשדר את המסרים המובילים שלו, אין בכלל ספק כלל שלוגו הוא שחקן חיזוק משמעותי לבניית ערכים חשובים כמו נוכחות, זהות, זכירות ובניית קשר מלא יותר עם הלקוחות.

כמי שבאה מעולם התוכן, אני מודה ומתוודה שבעיניי, הרפרטואר החזותי פחות קריטי, כי בסופו של יום ומול תקציב נתון ומוגבל, אני אעדיף לתת את רשות הדיבור קודם כל למילים הכתובות – שחור על גבי דף או פונטים על גבי צג… ולהשאיר את הלוגו לקו השני של השיווק…

אם לוגו – אז לוגו ייחודי ומקצועי בלבד.
דבר אחד בטוח: אם אתם מחליטים לעשות לוגו, חשוב להקדיש לעניין מחשבה מעמיקה ובשום אופן לא להתפשר על כל מיני תכנות חינמיות (או חינמיות ברמת ההתנסות הראשונית), שמציעות מגוון רחב ואטרקטיבי לכאורה של סמלים, עיצובים ושילובי צבע וקו, שאין מאחוריהם יותר מדי קשר לערכי המותג שלכם.

לוגו טוב הוא הרבה יותר מאוסף חינני של צבעים וצורות. הוא הייצוג הראשון שלכם שהלקוח הפוטנציאלי שלכם יפגוש באתר, בכרטיס הביקור או בפלייר שלכם, קודם שיקרא את מה שבחרתם להגיד על העסק שלכם במילים.

האם הוא מעביר פתיחות או סגירות? האם הוא משדר רוח חיובית או עוינות? האם הוא עכשווי או מיושן? ובעיקר, האם הוא ייחודי לכם והאם יש בו מסרים נוספים שאולי לא נראים במבט ראשון, אבל מספרים את הסיפור שלכם בדרך מיוחדת ומעודדת מעורבות וקשר?

לוגו טוב משתמש במה שיש ובמה שמסתתר.
הבוקר, בעודי משלימה ומשפצרת את הפוסט השבועי, נחת לי במייל מקבץ מרהיב של לוגואים, עם הזמנה להביט בהם מקרוב, כדי לגלות דברים שלא רואים במבט רגיל… אחרי שעברתי על כולם ונהניתי הנאה מרובה, החלטתי להזמין גם אתכם לסיור לוגואים קצר שמוסר השכל בסופו, כרגיל….

 Fedex.
חברת המשלוחים הבינלאומית. תנו עוד מבט: האם אתם רואים את החץ בין ה- E וה- X.

Tostitos
מותג הנאצ’וס של פריטו-ליי. תנו עוד מבט: האם אתם רואים את שני הסועדים בשתי אותיות ה- T, שאוחזים בחתיכת טורטייה מעל צלחת של רוטב סלסה חריף?

ניהול תוכן: זה לא הלוגו. זה המסר השיווקי

Le Tour de France
מירוץ האופניים הנודע. תנו עוד מבט: האם אתם רואים את רוכב האופניים המגולם באות R הרכון מעל הגלגל הצהוב, כאשר האות O היא הגלגל השני של האופניים לרגליו?

ניהול תוכן: מצאו את הלוגו מסתתר בתוך התוכן השיווקי


Amazon.com.
האתר שהחל את דרכו בממכר ספרים והפך לקונגלומרט צרכנות אייקוני ברשת. תנו עוד מבט: האם אתם רואים את החץ, המעביר את המסר שפה תמצאו ה-כ-ל, מ-A ועד Z?

ניהול תוכן: לשים את המסר בין השורות ולא רק במילים

Hershey’s kisses.
אתר השוקולד האמריקני, שבנה את המוניטין שלו על “נשיקות” – חרוטי שוקולד עטופים בנייר כסף. תנו עוד מבט: האם אתם רואים את הנשיקה השוכבת על הצד, בין ה- K  וה-I?

ניהול תוכן: מה הלוגו שלך אומר עליך באמת?

Baskin Robbins.
מותג הגלידות הוותיק, שהתגאה ב- 31 טעמים בימים שבהם הכיר העולם רק שוקולד-וניל… תנו עוד מבט: האם אתם רואים את המספר 31 המסתתר בין ה-B וה-R?

ניהול תוכן: לוגו מתוכנן היטב מעביר מסר שיווקי מדויק

Northwest Airlines.

בחברת התעופה האמריקנית, בחרו בלוגו המדמה מצפן. תנו עוד מבט: האם תוכלו לומר לאיזה כיוון מצביע המשולש הקטן הנמצא בסמוך לאות N?

ניהול תוכן: מה שחשוב באמת סמוי מן העין

גן החיות של פיטסבורג.
לכאורה, עץ עתיר שורשים ורחב צמרת. האמנם? תנו עוד מבט: האם אתם רואים את הגורילה משמאל ואת הלביאה מימין?

ניהול תוכן: מסר שיווקי טוב רומז. לא צועק.

אנדי? אנדי! מי זה בכלל אנדי?
מאחורי מקבץ הלוגואים הפוקח עיניים עומד אחד, אנדי, החתום על המייל. אנחנו לא מכירים. אנחנו לא מכירים כי אנדי לא טרח למתג את המייל שלו, שעושה קילומטראז’ ויראלי רציני ביותר, בלי להעניק לו ולו נקודת זכות שיווקית אחת.

עשיתם ולא שיווקתם – כאילו לא עשיתם
עצתי לכם: קחו מאנדי לא רק את ההצצה המרתקת לעולם הנסתר של לוגואים מוכרים, אלא ובעיקר את התובנה השיווקית: עשיתם ולא שיווקתם – כאילו לא עשיתם. התוכן הוא ללא כל ספק המלך. אבל אם לא תקדישו מחשבה למיתוג – הוא יהיה מעניין יותר או פחות, שימושי יותר או פחות, ויראלי יותר או פחות… אבל הוא לא ישרת אתכם.

שולחים מייל? הקפידו למתג אותו בהתאם למיתוג המוביל את העסק שלכם, ובעיקר: ודאו שהחתימה שלכם מכילה את כל פרטי ההתקשרות עם העסק שלכם. שלבו בה קישורים לאתר, לדף הפייסבוק ולהרשמה לסדרת טיפים שתאפשר לקוראים להתרשם מהמומחיות שלכם ולשמור אתכם על קשר לאורך זמן.

כותבים מאמר? הקפידו להוסיף בסופו שניים-שלושה משפטים שמציגים אתכם ואת הערך שיש לכם להציע לקוראים. אני קוראת לזה “תיבת התהודה” כי זה בדיוק מה שהיא עושה: מהדהדת את המקצועיות שלכם ברשת ומאפשרת ליותר קוראים להתרשם מהיכולות שלכם ולהתעניין בשירותים או במוצרים שלכם.

והלוגו? אם יש לכם לוגו – חשוב לשלב אותו בכל נוכחות עסקית. ואם אין לכם לוגו – לא קרה דבר… לוגו טוב כרוך בעלות כספית גבוהה. לא כל עסק בראשית דרכו יכול להרשות לעצמו לוגו מעוצב ואיכותי, ולעתים, עדיין לא התגבשתם די בכיוונים ובמאפיינים של העסק החדש שלכם… תנו למילים לעשות בשבילכם את העבודה. גם זו איננה תמיד משימה פשוטה, אבל היא נתונה בידיים שלכם, היא מובנת הרבה יותר והיא ניתנת לשינוי בקלות…

קחו לכם כמה דקות וכתבו את תיבת התהודה שלכם. רוצים לשמוע מה דעתי? העלו את תיבת התהודה שכתבתם בתגובות. מבטיחה להאיר…

עכשיו תורכם. חלקתי אתכם את מחשבותיי ועכשיו אשמח לשמוע את מחשבותיכם. האם הנקודות שהעליתי נראות לכם? האם יש לכם לוגואים מדליקים נוספים לחלוק עם הקוראים? קדימה! הרצפה כולה שלכם… 

עידית נעמן

עידית נעמן

עידית נעמן מלמדת עסקים לשווק ולהגיע ללקוחות הנכונים בעזרת תוכן. עסקים שאין להם היום תשתית שיווקית און ליין, מפסידים כסף! תכניות הליווי שפיתחתי - יעזרו גם לך להקים במהירות תשתית אוטומטית לשיווק ומכירה, ולטפח עסק משגשג וביטחון כלכלי - בלי לצאת מהבית. לגישה בחינם למיני קורס "שיווק בחיוך" שיגלה לך מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך לתכנן תשתית שיווקית לעסק, צעד-אחר-צעד - לוחצים עכשיו על הקישור "גם אני רוצה להצליח ולהרוויח".

אז מה חשבת?...

הגעת למקום הנכון!

שלום, עידית כאן. שמחה שהגעת! 

הקמתי את בלוג “דרך התוכן” בשנת 2009, במטרה לחלוק אתך את הידע והניסיון הרחב שצברתי – כעיתונאית, כנלפיסטית וכמנטורית שיווקית.

מזמינה אותך לקרוא, ליישם וכמובן – לשתף!  

פוסטים אחרונים

החתול משה התעורר מבואס. היום הוא יום הולדתו, ואף חבר לא הגיע לברך. “רוצה לחגוג את יום הולדתך? במקום לשבת סתם עצוב – תזמין את השמחה”, מציעה לו רות, חברתו הטובה, ושניהם יוצאים ביחד למסע קסום בעקבות המחשבות והמעשים שמחזירים לחתול משה את החיוך…
כל הפרטים – בלחיצה על הכפתור 

כמו שכבר בוודאי הבנתם, כתיבה היא כוס התה הכי-הכי שלי. תכל’ס, כל החיים…
אבל ברגע שהפכתי לסבתא, חיברתי לכתיבה את כישורי האימון והנלפ שרכשתי בדרך, יחד עם אהבת האיור ששמרתי שנים רבות במגירה והקמתי את 1001books.co.il
הוצאת ספרים שמתמקדת בספרי העצמה ואימון לפעוטות וילדים. 

במקום להמציא בכל פעם את הגלגל ולבזבז זמן יקר על כתיבת מאמר ארוך מדי, מבולבל ולא שיווקי, רכשו עכשיו את קובץ תבניות המאמרים המוכנות שלי, שיעזרו לכם לכתוב מאמרים מקצועיים איכותיים ושיווקיים – בחצי שעה ואפילו פחות. הקובץ כולל הדרכה מעשית ליישום התבניות + הדרכה לשילוב של כתיבה שיווקית.

תבניות לכתיבת מאמרים

שיווק באמצעות תוכן מתבסס על תוכן רלבנטי, שפונה לדמות לקוח ספציפית ונותן לה מענה מותאם. הלקוח הזה הוא לקוח החלומות שלך וכדי להפיק מהתוכן את התוצאות הרצויות – חשוב שתדעי מיהו, מה מאפיין אותו, מה חשוב לו ומה הוא מחפש. כל אלה ועוד – בקורס הדיגיטלי “לקוח החלומות” שיוביל אותך אל הלקוח האידיאלי שלך ב-5 צעדים קצרים וממוקדים.

מיני קורס לקוח החלומות

סדנה דיגיטלית מעשית שבה אני מובילה אותך צעד-אחר-צעד לכתיבת 6 סוגי המאמרים המבוקשים ביותר ברשת – כולל 3 בונוסים מגבירי תוצאות לאיתור מילות המפתח הנכונות, לבניית תמונה מלווה למאמרים ולהפצה אפקטיבית שתזרים למאמרים עוד ועוד קוראים מעוניינים.

מישהו לכתוב איתו

למעבר לקורס החינמי שיגלה לך מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך תוכלי לתכנן תשתית תוכן שתזרים לעסק שלך לקוחות על אוטומט - מוזמנת למלא את הפרטים.

הפרטים שמסרת שמורים ובטוחים והם ישמשו אותי כדי לחלוק אתך ידע מועיל להצלחתך!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן