כתיבת תוכן: 5 טיפים מדליקים שיציתו לך את הרעיונות בכל מצב

כתיבת תוכן: 5 טיפים מדליקים שיציתו לך את הרעיונות בכל מצב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

רוצה לכתוב אבל תפס אותך בלוק סופרים ולא משחרר? לייצר רעיונות למאמרים יום אחר יום זה לא סיפור פשוט, אלא משימה מאתגרת שחייבים ללמוד להתמודד אתה בהצלחה. אז הנה 5 טיפים שיעזרו לך לייצר רעיונות למאמרים, גם כאשר נדמה לך שאין לך אף רעיון אחד בראש.

טיפ מס' 1
להוציא אנרגיות ולהזיע

הכוונה לפעילות מאומצת, כגון: ריצה, פעילות גופנית, שחייה, מכות לשק חבטות. פעילות מאומצת מזרימה למוח כמויות גדולות של חמצן, ובה בעת גם מסיחה את דעתך ממטלות הבלוג.

הסחת הדעת הזאת יכולה לחולל נפלאות גם בכל מה שקשור לקיבעון שלך. הניסיון מראה שפעילות מאומצת מחסלת מחסומים וחרדות כתיבה בקלי קלות, ומסייעת לך למצוא מחדש את מקורות ההשראה.

טיפ מס' 2
לעשות משהו מרגיע

לחילופין, גם רגיעה מסייעת לשחרר בלוק סופרים ולו גם העקשני ביותר. רבות מההמצאות הטובות ביותר בעולם נולדו תוך כדי טיול נינוח או במקלחת או בדיוק כשמישהו התעורר משנת הצהריים שלו. לכן,

דווקא ברגעי הלחץ והמתח – מומלץ לנסות ולמצוא פעילות מרגיעה.

טיפ מס' 3
לקרוא את הבלוג של המתחרים

המתחרים שלך יכולים להיות אחלה מקור להשראה. מה הם עושים נכון? מה הם עושים לא נכון? איך הלקוחות והקוראים שלהם מגיבים למה שהם כותבים? כדאי לקרוא גם את הפוסטים וגם את התגובות.

בעת הקריאה עליך לאתר את הפוסטים הכי פופולריים שלהם. מצאת? האם באפשרותך לעסוק באותם נושאים מהזווית שלך ובסגנון שלך?

אם יש חורים בכיסוי הנושא שלהם, זאת ההזדמנות שלך ללכת על זה, ולהשלים את החוסרים.

טיפ מס' 4
פשוט… להתחיל לכתוב

אחת האסטרטגיות היעילות ביותר להחזיר את הכתיבה למסלול היא פשוט… להתחיל לכתוב. לכתוב על משהו שקרה בעבר. לכתוב על מצב השוק. לכתוב טיפים מכל הבא ליד. לכתוב על רעיונות מוזרים שעולים לך בראש.

בקיצור, פשוט להתחיל לכתוב.

יותר מאוחר, יכול להיות שתוך כדי עריכה יתברר לך שיש שם כמה דברים לא רעים. ואולי לא. אבל מה שחשוב זה שעברת ממוד של "תקיעות" למוד של "כתיבה". וזה כשלעצמו יכול לסייע לך להתגבר על מחסום הסופרים.

טיפ מס' 5
לשוטט בפורומים רלבנטיים

בלוק סופרים היא הזדמנות מצוינת לשוטט בפורומים של התעשייה שלך ושל תעשיות קשורות ולהקשיב: מה הנושאים שאנשים מדברים עליהם? איזה שאלה חוזרת שוב ושוב? איזה שאלות נשארות ללא מענה למרות שאנשים זקוקים לתשובות?

פורומים הם דרך נהדרת להרגיש מה מתרחש בשוק זה או אחר. כשמשוטטים בפורומים, קל מאוד לחזור עם רעיונות למאמרים, שמתבססים על הרעיונות והנושאים שעלו בפורום.

עד כאן חמשת הרעיונות שאני מציעה לך לנסות עוד היום כדי למצוא נושא לכתיבה. בכל פעם שיש לך קושי למצוא רעיון למאמר, אני מזמינה אותך לחזור אל הפוסט הזה ולנסות את אחד מחמשת הטיפים.

ומה שלא פחות חשוב, זוהי הזדמנות לנסות טקטיקות חדשות שאינן נמנות על רפרטואר הטקטיקות שלך. וזה חשוב, כי מי שממשיך לעשות אותו דבר, כבעבר, מתקשה להוביל לתוצאות שונות.

אבל… לפני שכותבים אפילו מילה אחת – חשוב לשאול את השאלות הנכונות, כדי שהתוכן שלך יוביל אליך את הלקוחות הנכונים. אם עדיין לא הורדת את "שאלון לקוחות הזהב" שבו אני משתמשת כשאני כותבת תוכן ללקוחותיי – אני ממליצה לך להוריד אותו עכשיו, כי בעוד 5 ימים בדיוק אני מורידה אותו מהאינטרנט לתמיד.

כמו שאמרתי, זה השאלון שעוזר לי לייצר עבור לקוחותיי תוצאות פורצות דרך, ויש לך רק עוד 5 ימים להוריד אותו ולהתחיל לייצר גם עבור העסק שלך את אותן תוצאות מדהימות. בהצלחה!

להורדת "שאלון לקוחות הזהב" – נא ללחוץ כאן.

נ.ב ב- 16.6 אני עורכת כנס וירטואלי בנושא "בלוגינג – זה כל הסוד". בכנס אנחנו נפתח בלוג און ליין, ואחר כך נלמד מה ואיך לעשות בו. בסופו של היום יהיה לך כל מה שצריך כדי להפוך את הבלוג לכלי עבודה אפקטיבי שמביא לקוחות ומייצר רווחים. פרטים נוספים בהמשך. ממליצה לפנות את היום כדי להקשיב להרצאות בזמן אמת! 

עידית נעמן

עידית נעמן

עידית נעמן מלמדת עסקים לשווק ולהגיע ללקוחות הנכונים בעזרת תוכן. עסקים שאין להם היום תשתית שיווקית און ליין, מפסידים כסף! תכניות הליווי שפיתחתי - יעזרו גם לך להקים במהירות תשתית אוטומטית לשיווק ומכירה, ולטפח עסק משגשג וביטחון כלכלי - בלי לצאת מהבית. לגישה בחינם למיני קורס "שיווק בחיוך" שיגלה לך מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך לתכנן תשתית שיווקית לעסק, צעד-אחר-צעד - לוחצים עכשיו על הקישור "גם אני רוצה להצליח ולהרוויח".

אז מה חשבת?...

הגעת למקום הנכון!

שלום, עידית כאן. שמחה שהגעת! 

הקמתי את בלוג "דרך התוכן" בשנת 2009, במטרה לחלוק אתך את הידע והניסיון הרחב שצברתי – כעיתונאית, כנלפיסטית וכמנטורית שיווקית.

מזמינה אותך לקרוא, ליישם וכמובן – לשתף!  

פוסטים אחרונים

החתול משה התעורר מבואס. היום הוא יום הולדתו, ואף חבר לא הגיע לברך. "רוצה לחגוג את יום הולדתך? במקום לשבת סתם עצוב – תזמין את השמחה", מציעה לו רות, חברתו הטובה, ושניהם יוצאים ביחד למסע קסום בעקבות המחשבות והמעשים שמחזירים לחתול משה את החיוך…
כל הפרטים – בלחיצה על הכפתור 

כמו שכבר בוודאי הבנתם, כתיבה היא כוס התה הכי-הכי שלי. תכל'ס, כל החיים…
אבל ברגע שהפכתי לסבתא, חיברתי לכתיבה את כישורי האימון והנלפ שרכשתי בדרך, יחד עם אהבת האיור ששמרתי שנים רבות במגירה והקמתי את 1001books.co.il
הוצאת ספרים שמתמקדת בספרי העצמה ואימון לפעוטות וילדים. 

במקום להמציא בכל פעם את הגלגל ולבזבז זמן יקר על כתיבת מאמר ארוך מדי, מבולבל ולא שיווקי, רכשו עכשיו את קובץ תבניות המאמרים המוכנות שלי, שיעזרו לכם לכתוב מאמרים מקצועיים איכותיים ושיווקיים – בחצי שעה ואפילו פחות. הקובץ כולל הדרכה מעשית ליישום התבניות + הדרכה לשילוב של כתיבה שיווקית.

תבניות לכתיבת מאמרים

שיווק באמצעות תוכן מתבסס על תוכן רלבנטי, שפונה לדמות לקוח ספציפית ונותן לה מענה מותאם. הלקוח הזה הוא לקוח החלומות שלך וכדי להפיק מהתוכן את התוצאות הרצויות – חשוב שתדעי מיהו, מה מאפיין אותו, מה חשוב לו ומה הוא מחפש. כל אלה ועוד – בקורס הדיגיטלי "לקוח החלומות" שיוביל אותך אל הלקוח האידיאלי שלך ב-5 צעדים קצרים וממוקדים.

מיני קורס לקוח החלומות

סדנה דיגיטלית מעשית שבה אני מובילה אותך צעד-אחר-צעד לכתיבת 6 סוגי המאמרים המבוקשים ביותר ברשת – כולל 3 בונוסים מגבירי תוצאות לאיתור מילות המפתח הנכונות, לבניית תמונה מלווה למאמרים ולהפצה אפקטיבית שתזרים למאמרים עוד ועוד קוראים מעוניינים.

מישהו לכתוב איתו

למעבר לקורס החינמי שיגלה לך מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך תוכלי לתכנן תשתית תוכן שתזרים לעסק שלך לקוחות על אוטומט - מוזמנת למלא את הפרטים.

הפרטים שמסרת שמורים ובטוחים והם ישמשו אותי כדי לחלוק אתך ידע מועיל להצלחתך!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן