כתיבת תוכן: 5 טיפים מדליקים שיציתו לך את הרעיונות בכל מצב

רוצה לכתוב אבל תפס אותך בלוק סופרים ולא משחרר? לייצר רעיונות למאמרים יום אחר יום זה לא סיפור פשוט, אלא משימה מאתגרת שחייבים ללמוד להתמודד אתה בהצלחה. אז הנה 5 טיפים שיעזרו לך לייצר רעיונות למאמרים, גם כאשר נדמה לך שאין לך אף רעיון אחד בראש.

טיפ מס’ 1
להוציא אנרגיות ולהזיע

הכוונה לפעילות מאומצת, כגון: ריצה, פעילות גופנית, שחייה, מכות לשק חבטות. פעילות מאומצת מזרימה למוח כמויות גדולות של חמצן, ובה בעת גם מסיחה את דעתך ממטלות הבלוג.

הסחת הדעת הזאת יכולה לחולל נפלאות גם בכל מה שקשור לקיבעון שלך. הניסיון מראה שפעילות מאומצת מחסלת מחסומים וחרדות כתיבה בקלי קלות, ומסייעת לך למצוא מחדש את מקורות ההשראה.

טיפ מס’ 2
לעשות משהו מרגיע

לחילופין, גם רגיעה מסייעת לשחרר בלוק סופרים ולו גם העקשני ביותר. רבות מההמצאות הטובות ביותר בעולם נולדו תוך כדי טיול נינוח או במקלחת או בדיוק כשמישהו התעורר משנת הצהריים שלו. לכן,

דווקא ברגעי הלחץ והמתח – מומלץ לנסות ולמצוא פעילות מרגיעה.

טיפ מס’ 3
לקרוא את הבלוג של המתחרים

המתחרים שלך יכולים להיות אחלה מקור להשראה. מה הם עושים נכון? מה הם עושים לא נכון? איך הלקוחות והקוראים שלהם מגיבים למה שהם כותבים? כדאי לקרוא גם את הפוסטים וגם את התגובות.

בעת הקריאה עליך לאתר את הפוסטים הכי פופולריים שלהם. מצאת? האם באפשרותך לעסוק באותם נושאים מהזווית שלך ובסגנון שלך?

אם יש חורים בכיסוי הנושא שלהם, זאת ההזדמנות שלך ללכת על זה, ולהשלים את החוסרים.

טיפ מס’ 4
פשוט… להתחיל לכתוב

אחת האסטרטגיות היעילות ביותר להחזיר את הכתיבה למסלול היא פשוט… להתחיל לכתוב. לכתוב על משהו שקרה בעבר. לכתוב על מצב השוק. לכתוב טיפים מכל הבא ליד. לכתוב על רעיונות מוזרים שעולים לך בראש.

בקיצור, פשוט להתחיל לכתוב.

יותר מאוחר, יכול להיות שתוך כדי עריכה יתברר לך שיש שם כמה דברים לא רעים. ואולי לא. אבל מה שחשוב זה שעברת ממוד של “תקיעות” למוד של “כתיבה”. וזה כשלעצמו יכול לסייע לך להתגבר על מחסום הסופרים.

טיפ מס’ 5
לשוטט בפורומים רלבנטיים

בלוק סופרים היא הזדמנות מצוינת לשוטט בפורומים של התעשייה שלך ושל תעשיות קשורות ולהקשיב: מה הנושאים שאנשים מדברים עליהם? איזה שאלה חוזרת שוב ושוב? איזה שאלות נשארות ללא מענה למרות שאנשים זקוקים לתשובות?

פורומים הם דרך נהדרת להרגיש מה מתרחש בשוק זה או אחר. כשמשוטטים בפורומים, קל מאוד לחזור עם רעיונות למאמרים, שמתבססים על הרעיונות והנושאים שעלו בפורום.

עד כאן חמשת הרעיונות שאני מציעה לך לנסות עוד היום כדי למצוא נושא לכתיבה. בכל פעם שיש לך קושי למצוא רעיון למאמר, אני מזמינה אותך לחזור אל הפוסט הזה ולנסות את אחד מחמשת הטיפים.

ומה שלא פחות חשוב, זוהי הזדמנות לנסות טקטיקות חדשות שאינן נמנות על רפרטואר הטקטיקות שלך. וזה חשוב, כי מי שממשיך לעשות אותו דבר, כבעבר, מתקשה להוביל לתוצאות שונות.

אבל… לפני שכותבים אפילו מילה אחת – חשוב לשאול את השאלות הנכונות, כדי שהתוכן שלך יוביל אליך את הלקוחות הנכונים. אם עדיין לא הורדת את “שאלון לקוחות הזהב” שבו אני משתמשת כשאני כותבת תוכן ללקוחותיי – אני ממליצה לך להוריד אותו עכשיו, כי בעוד 5 ימים בדיוק אני מורידה אותו מהאינטרנט לתמיד.

כמו שאמרתי, זה השאלון שעוזר לי לייצר עבור לקוחותיי תוצאות פורצות דרך, ויש לך רק עוד 5 ימים להוריד אותו ולהתחיל לייצר גם עבור העסק שלך את אותן תוצאות מדהימות. בהצלחה!

להורדת “שאלון לקוחות הזהב” – נא ללחוץ כאן.

נ.ב ב- 16.6 אני עורכת כנס וירטואלי בנושא “בלוגינג – זה כל הסוד”. בכנס אנחנו נפתח בלוג און ליין, ואחר כך נלמד מה ואיך לעשות בו. בסופו של היום יהיה לך כל מה שצריך כדי להפוך את הבלוג לכלי עבודה אפקטיבי שמביא לקוחות ומייצר רווחים. פרטים נוספים בהמשך. ממליצה לפנות את היום כדי להקשיב להרצאות בזמן אמת! 

אודות עידית נעמן

עידית נעמן עוזרת לעצמאים שכותבים וכותבים ולא רואים תוצאות, להקים תשתית תוכן שיווקית מושלמת במהירות ובליווי צמוד, במטרה ליצור חשיפה אפקטיבית ברשת שתוביל אליהם את הלקוחות הנכונים ותאפשר להם להגדיל משמעותית את ההכנסות.

לגישה בחינם למיני קורס "שיווק בחיוך" שיגלה לכם מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך לתכנן צעד-אחר-צעד את תשתית התוכן השיווקית של העסק - לוחצים עכשיו על הקישור "מתחילים לעשות שיווק בחיוך".

תגובה אחת

  1. דני וקסלר הגב

    תודה עלהטיפים המועילים … אכן תוכן הוא המלך בקידום אורגני בגוגל

השארת תגובה