ניהול תוכן: 7 מהלכים בטוחים לאיתור קהל המטרה שלך

ניהול תוכן: 7 מהלכים בטוחים לאיתור קהל המטרה שלך

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

האם ידוע לך מיהו קהל היעד או הלקוח הפוטנציאלי שלך?האם העסק שלך מכוון לגברים או לנשים, לצעירים או למבוגרים? לילידי הארץ או לעולים חדשים? לבעלי עסקים (B2B) או לצרכנים סופיים (B2C)? לתושבי העיר הגדולה או לתושבי הפריפריה? ועוד ועוד אבחנות מבדלות, שיעזרו לך להתכוונן בצורה מדויקת ויעילה יותר אל הלקוחות האידיאליים שלך. בלי לדעת מיהו קהל היעד שלך יהיה לך קשה מאוד לנווט את התוכן הרצוי לצרכים ולהעדפות של אותו קהל.

וזוהי בדיוק השאלה השנייה: האם ביכולתך להגדיר מהם הצרכים, הרצונות ואפילו הפחדים המניעים את קהל היעד שלך?

האם מה שמניע אותם בצריכת המוצר או השירות שלך הוא צורך בביטחון כלכלי, דאגה לשלמות המסגרת המשפחתית, תחושת השתייכות חברתית, צרכים בריאותיים, רצון בפרסום או בכבוד, צורך בהכרה חברתית, צורך או רצון להרוויח כסף ועוד ועוד. רק היכרות אמיתית ועמוקה עם הגורמים הפסיכולוגיים המשפיעים על התנהגות הצרכן שאליו מכוונת הפעילות שלך, תוביל אותך לכתיבת תוכן נכון ומדויק, שיוביל לתוצאות שיווקיות אפקטיביות במונחים של יצירת לידים ולקוחות.

השלב הראשון בכל כתיבת תוכן למטרות שיווקית, אם כן, הוא הגדרת קהל היעד ואיתור הצרכים הייחודיים שלו. הבשורה הטובה היא, שהרישות האינטרנטי וזמינות המידע שבו, מאפשרים לך לערוך את התחקיר הדרוש אפילו בלי לצאת מהבית, ולנצל את המידענות האינטרנטית  כדי להעמיק את ההיכרות עם הלקוחות שלך ולאתר בצורה הכי מדויקת את הנושאים הקרובים לליבם.

איך עושים את זה?

הנה 7 דרכים בטוחות להגיע לתוכן שמעניין את הלקוחות הפוטנציאליים שלך:

1. ולא הביישן למד

כדאי לנצל את החוויה האינטראקטיבית של האינטרנט ופשוט לבקש מהלקוחות שלך להפנות אליך שאלות ולהעלות נושאים שעליהם היו רוצים לקבל מידע. לפנייה הישירה יש שלושה יתרונות שלא יסולאו בפז:

ראשית, זוהי דרך מצוינת לגלות מכלי ראשון ובאופן המדויק ביותר על מה הלקוחות שלך רוצים לקרוא או לשמוע; שנית, זוהי דרך מעולה לקבל רעיונות לתוכן, שבהחלט ייתכן שלא הייתה לך דרך להגיע אליו או לחשוב עליו בדרך אחרת; ושלישית, פנייה אישית מצידך תיצור אצל הקוראים/הצופים תחושת מעורבות בתהליך היצירה, ומעורבות זו תוביל אותם להרגיש חלק מהיצירה ולרצות לתרום להצלחתה גם בהמשך.

2. ללכת בעקבות הקישורים

שלחת ללקוחות שלך מייל ובו קישורים לתכנים? דרך מצוינת לבחון מה באמת מעניין אותם היא מעקב אחר התפלגות ההקלקה ואחוזי הפתיחה. בדרך זו ניתן לגלות מה מעניין אותם יותר ומה חולף על פניהם ללא התייחסות (פוסטים, מאמרים, קובצי PDF, סרטוני וידיאו, קובצי אודיו, הפניות לאתר, הפניות לתכנים ממקורות אחרים וכד’). לאחר ניתוח הממצאים, יהיה באפשרותך להתאים את התכנים הבאים בהתאם, ולשפר את אחוזי הפתיחה וההמרה.

3. הילכו שניים יחדיו בלתי אם נועדו?

לפני שיוצאים לדרך עם תוכן חדש או מוצר חדש מבוסס תוכן, כדאי לברר תחילה שהתוכן החדש עונה על צורך אמיתי ושיהיה לו ביקוש בהמשך. הדרך היעילה והזולה ביותר לעשות זאת, היא להעלות את הנושא בצמוד לקישור לתוכן קיים, ולבחון את התגובות. גם במקרה זה, לפנייה הישירה יש שלושה יתרונות רבי עוצמה:

ראשית, כך ניתן לקבל תשובה מיידית לגבי כדאיות הרעיון שלך. הרי אין טעם ליצור משהו שללקוחות שלך אין עניין לקנות; שנית, בהחלט ייתכן כי דרך התגובות יעלה ביקוש לתוכן או למוצר תוכן שלא חשבת עליו קודם; ושלישית, באמצעות שדה הניסוי האינטראקטיבי יהיה ביכולתך להגיב לצורך שעולה מהשטח במהירות, ולהקדים את המתחרים שלך.

4.  מה מסתתר מאחורי הברוש?

כמו שכל כורה של אבנים יקרות יודע, לפעמים צריך לחפור מתחת לפני השטח כדי לגלות את האבנים היקרות באמת. למשל, לבדוק מה הנושאים שבהם עוסקים המתחרים שלך. מה השאלות ששואלים הלקוחות של המתחרים שלך? ומה עולה לדיון אצל הקולגות? איך יודעים?

ראשית, משוטטים באתרי מתחרים וקולגות, מתרשמים מהתכנים, מחפשים את התגובות ואת התשובות לתגובות. מסע שכזה יניב לא מעט רעיונות שאותם ניתן להפוך לתוכן

שנית, מעלים את האתר המבוקש, נכנסים ללשונית “עמוד” בדפדפן, יורדים למטה לשורת “הצג מקור” ולוחצים. זה עתה נכנסת אל נבכי הקוד של האתר. מה שצריך לחפש, באחת השורות הראשונות מלמעלה, זה את השורה המתחילה ב: <meta name=”Keywords” content. אלה הן מילות החיפוש שהוגדרו באתר, ומהן ניתן ללמוד מהם התכנים שבהם עוסק האתר, היינו: אותם תכנים שמעניינים את הלקוחות.

5. פתחו את השער, פתחו רחב

כשם שלא ניתן להעלות על הדעת תהליך מסודר ויעיל של קידום אתרים ללא מחקר מילות מפתח, שבו בוחנים מהם הביטויים והמילים באמצעותם מחפשים הגולשים מידע בתחום העיסוק שלך במנועי החיפוש, כך לא ניתן לייצר תוכן שנועד לייצר לידים ולקוחות, מבלי לערוך מחקר מילות מפתח שיצביע על המילים המחברות בין העסק שלך לבין הלקוחות הפוטנציאליים שלו. מה שהם מחפשים, זה מה שברצונך לעסוק בו, לכתוב עליו, להשיב על הצורך ולהיות שם בשבילם.

6. יש קול ויש עונה

יתרון בולט של האינטראקטיביות של הזירה הווירטואלית, הוא היכולת שלך לאסוף ולנתח את תגובות הקוראים שלך אצלך בבלוג, בפורום או באתר. מה הם אומרים? על מה הם מגיבים? מה הם שואלים? האם הם מתלוננים, ועל מה? התוכן שהם משאירים אצלך, הוא בסיס נהדר לתוכן הגומלין שלך. על הדרך, כדאי לך גם להציץ לתוך המגרש הביתי שלהם. גם כאן, מזמן האינטראקטיביות האינטרנטית מסלול פשוט למעקב: כתובת האתר שלהם. יש כתובת? מומלץ להיכנס, לשוטט ולהתרשם, כדי לראות מהם תחומי העניין של המגיב ועם אילו בעיות הוא מתמודד. ייתכן מאוד שהפתרון נמצא בידך, וניתן לספק אותו ללקוח על ידי תוכן מתאים ומותאם לצרכיו.

7.  אין תחליף להתבוננות סביב

אם עדיין אין לך אתר אינטרנט, בלוג, פרופיל פייסבוק או כלי וירטואלי אחר שמאפשר אינטראקציה חברתית (וכדאי מאוד להצטרף לרכבת הנוסעת בהקדם, כדי להפיק את התועלת השיווקית שהיא מזמנת), ו/או אם לא מצאת את הלקוח הפוטנציאלי באינטרנט, יש לי חדשות נפלאות בשבילך: יש עולם אמיתי בחוץ, והלקוחות שלך חיים, נושמים ובועטים בו. רצוי מאוד להיפרד מהמסך ולצאת למקומות שבהם ניתן לפגוש את קהל היעד שלך פנים אל פנים, ושם להתרשם מהעדפותיו, שאיפותיו ורצונותיו.

בשורה התחתונה: תחקיר טוב = תוכן טוב

כדאי להפוך את תהליך החיפוש, ההתבוננות והלמידה לטבע שני. המסע הקטן הזה ברחבי הרשת עשוי לפקוח את עיניך ולהאיר לך תכנים חדשים ובלתי צפויים, שבהם שווה לטפל. תחקיר מקדים ממוקד עשוי להפוך את התוכן שלך לתוכן אותנטי, מדויק, אינפורמטיבי ובעל ערך. תוכן כזה, יספק לקוראים ולצופים שלך את מה שהם צריכים, יוביל אותם לרצות את השירות או את המוצר שלך, ויניח את האבן הראשונה בתהליך שיווקי, שיהפוך אותם מלקוחות פוטנציאליים ללקוחות בפועל. וכל זאת – תודות לתוכן.

מה המקום המועדף עליך לאיתור קהל המטרה שלך?

עידית נעמן

עידית נעמן

עידית נעמן מלמדת עסקים לשווק ולהגיע ללקוחות הנכונים בעזרת תוכן. עסקים שאין להם היום תשתית שיווקית און ליין, מפסידים כסף! תכניות הליווי שפיתחתי - יעזרו גם לך להקים במהירות תשתית אוטומטית לשיווק ומכירה, ולטפח עסק משגשג וביטחון כלכלי - בלי לצאת מהבית. לגישה בחינם למיני קורס "שיווק בחיוך" שיגלה לך מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך לתכנן תשתית שיווקית לעסק, צעד-אחר-צעד - לוחצים עכשיו על הקישור "גם אני רוצה להצליח ולהרוויח".

אז מה חשבת?...

הגעת למקום הנכון!

שלום, עידית כאן. שמחה שהגעת! 

הקמתי את בלוג “דרך התוכן” בשנת 2009, במטרה לחלוק אתך את הידע והניסיון הרחב שצברתי – כעיתונאית, כנלפיסטית וכמנטורית שיווקית.

מזמינה אותך לקרוא, ליישם וכמובן – לשתף!  

פוסטים אחרונים

החתול משה התעורר מבואס. היום הוא יום הולדתו, ואף חבר לא הגיע לברך. “רוצה לחגוג את יום הולדתך? במקום לשבת סתם עצוב – תזמין את השמחה”, מציעה לו רות, חברתו הטובה, ושניהם יוצאים ביחד למסע קסום בעקבות המחשבות והמעשים שמחזירים לחתול משה את החיוך…
כל הפרטים – בלחיצה על הכפתור 

כמו שכבר בוודאי הבנתם, כתיבה היא כוס התה הכי-הכי שלי. תכל’ס, כל החיים…
אבל ברגע שהפכתי לסבתא, חיברתי לכתיבה את כישורי האימון והנלפ שרכשתי בדרך, יחד עם אהבת האיור ששמרתי שנים רבות במגירה והקמתי את 1001books.co.il
הוצאת ספרים שמתמקדת בספרי העצמה ואימון לפעוטות וילדים. 

במקום להמציא בכל פעם את הגלגל ולבזבז זמן יקר על כתיבת מאמר ארוך מדי, מבולבל ולא שיווקי, רכשו עכשיו את קובץ תבניות המאמרים המוכנות שלי, שיעזרו לכם לכתוב מאמרים מקצועיים איכותיים ושיווקיים – בחצי שעה ואפילו פחות. הקובץ כולל הדרכה מעשית ליישום התבניות + הדרכה לשילוב של כתיבה שיווקית.

תבניות לכתיבת מאמרים

שיווק באמצעות תוכן מתבסס על תוכן רלבנטי, שפונה לדמות לקוח ספציפית ונותן לה מענה מותאם. הלקוח הזה הוא לקוח החלומות שלך וכדי להפיק מהתוכן את התוצאות הרצויות – חשוב שתדעי מיהו, מה מאפיין אותו, מה חשוב לו ומה הוא מחפש. כל אלה ועוד – בקורס הדיגיטלי “לקוח החלומות” שיוביל אותך אל הלקוח האידיאלי שלך ב-5 צעדים קצרים וממוקדים.

מיני קורס לקוח החלומות

סדנה דיגיטלית מעשית שבה אני מובילה אותך צעד-אחר-צעד לכתיבת 6 סוגי המאמרים המבוקשים ביותר ברשת – כולל 3 בונוסים מגבירי תוצאות לאיתור מילות המפתח הנכונות, לבניית תמונה מלווה למאמרים ולהפצה אפקטיבית שתזרים למאמרים עוד ועוד קוראים מעוניינים.

מישהו לכתוב איתו

למעבר לקורס החינמי שיגלה לך מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך תוכלי לתכנן תשתית תוכן שתזרים לעסק שלך לקוחות על אוטומט - מוזמנת למלא את הפרטים.

הפרטים שמסרת שמורים ובטוחים והם ישמשו אותי כדי לחלוק אתך ידע מועיל להצלחתך!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן