ניהול תוכן: 5 כלים אפקטיביים שלמדתי אצל אנתוני רובינס להתחדשות והשראה

הרבה מדי אנשים בעולם קמים בבוקר עייפים ומותשים, כאילו לא עצמו עין כל הלילה. הרבה מדי אנשים מתחילים את היום עם כותרות עיתוני הבוקר או עם פתפותי הסרק על קיר הפייסבוק, בלי לאפשר לעצמם בחירה או בקרה. הרבה מדי אנשים מאפשרים לעולם שסביבם להשתלט על מרחב התודעה שלהם, לרוקן להם את מאגרי האנרגיות ולהחליף אותם במסרים שליליים, שמעקרים את היצירתיות שלהם ושואבים מהם את שמחת החיים. נשמע לך מוכר? האם גם את מרגישה שהעולם שסביבך עוטף אותך בהשפעות מזיקות וגוזל ממך את השלווה לתכנן, ליצור ולחיות את החיים שמגיעים לך? הגיע הזמן לאוורר את הראש, למצוא מחדש את הכוחות, להתניע את היצירתיות, ולקחת את העולם בגדול, בתנאים שלך. במאמר שלפניך ריכזתי 5 כלים סופר אפקטיביים שלמדתי אצל אנתוני רובינס, להתנעת אנרגיות של התחדשות והשראה. בעזרת האנרגיות הללו תוכלי להיטען מחדש, לחייך אל העולם ולהעשיר אותו בידע הנפלא שלך. מוזמנת לקרוא, ליישם ולשתף. וכמה שיותר!

לא צריך ללכת רחוק מדי כדי להבין שאנחנו מוקפים בים של הסחות דעת, מידע מטריד וטונות של תקשורת אינטרסנטית מגמתית, שתכליתה לעצב אותנו ואת תודעתנו ברוחה ולכיסה. מה אנחנו עושים עם זה – תלוי לגמרי בנו: האם נאפשר לכל הרפש האינפורמטיבי הזה לעצב לנו את היום, את התוכן ואת מי שאנחנו, או שנגבש לעצמנו אסטרטגיות מעצימות, ונסלול לעצמנו ולמסרים שלנו ערוצים חלופיים של השראה, יצירתיות ושמחת חיים? אז איך עושים את זה? הנה 5 כלים סופר אפקטיביים שליקטתי במיוחד בשבילך בסמינר של אנתוני רובינס, שבו השתתפתי בתחילת חודש אפריל 2016:

כלי # 1 להתחדשות והשראה: לנשום

רובנו עסוקים כל כך בדימוי הפיזי שלנו וב”מה יגידו” על “איך שאנחנו נראים”, שאנחנו נורא משתדלים להכניס את הבטן כל הזמן ולהיראות הכי רזים שאפשר… אבל על הדרך, אנחנו מייצרים נשימה שטוחה ורדודה, שמתקשה להחדיר לגופנו את החמצן הכל כך חיוני לנו.

טוב, אז מה עושים עכשיו?

 • נושמים באמת. לא דרך הריאות אלא דרך הסרעפת, כמו שעושים זמרי אופרה שזקוקים לכל האוויר הזה בשביל ההפקה הקולית
 • במשך 3 דקות: נושמים וממלאים את הבטן באוויר (בספירה של 5), מחזיקים את האוויר בפנים (בספירה של 20) ונושפים את האוויר החוצה לאט-לאט (בספירה של 10)

יש הרבה ביטויים ושירים שמשתמשים במילה “חמצן” או “אוויר” כדי להמחיש משהו חשוב במיוחד, אבל שום מטפורה לא יכולה להסביר באמת את החשיבות הקריטית של החמצן עצמו לחיינו. חמצן הוא מקור האנרגיה העילאי שלנו. בלי חמצן – אין חיים. זהו הכלי היעיל ביותר להזין את תאי הגוף, ולנקות את תאי המוח שלנו, גם מפסולת אנרגטית שחוסמת אותנו ומנתבת אותנו למקומות לא רצויים.

כלי # 2 להתחדשות והשראה: להכיר תודה

רובנו עוברים את מסע החיים עם סט של ציפיות על מה שצריך לקרות ועל איך דברים אמורים לשרת אותנו ואת רצונותינו, אלא שבשלב כלשהו אנחנו מתחילים לקחת את היש כמובן מאליו… ולשפוט את המציאות ואת העולם שסביבנו לחומרה… התוצאה היא נרגנות אינסופית, שמאמללת אותנו ואינה מאפשרת ליצור ולהתפתח.

טוב, אז מה עושים עכשיו?

 • קחו 3 דקות כדי להתמקד בהכרת תודה: על הדברים הטובים שקורים לכם בחיים, על הדברים שהתרגלתם לקחת כמובנים מאליהם, ועל הדברים המרגיזים ואפילו המכאיבים שמאפשרים לכם לצמוח ולגלות בעצמכם צדדים שלא ידעתם על קיומם
 • חשוב להתאמץ, להתעקש ולנסות לדמיין את עצמכם בתוך הסיטואציה. זה לא מובן מאליו, אבל זה מה שיעשה את ההבדל

התכנות הקדמוני של המוח האנושי גורם לנו להגיב באוטומט לסטרס וסבל, כדי להגן עלינו מאיומים. הכרת תודה מחייבת תרגול ויציאה מאזור הנוחות האוטומטי שלנו, אבל היא שווה את המאמץ. מחקרים מראים שחשיבה חיובית משפרת את המוליכות העצבית במוח ומשחררת חומרים כמו דופמין, סרוטונין ואצטילכולין, המובילים לתחושות שלווה, הנאה ואושר.

כלי # 3 להתחדשות והשראה: להתחבר לאנרגיה

רובנו עסוקים כל כך בשוטף ובשגרתי, שאנחנו שוכחים כי מעבר למה שנראה לעין, יש סביבנו יקום ענק ועוצמתי, מלא באנרגיות אדירות וביכולות אינסופיות, שאם רק נשכיל לרתום אותן לצדנו ולהעשיר את עצמנו בעוצמות שבהן – הכל יעבוד בשבילנו הרבה יותר קל והרבה יותר טוב.

טוב, אז מה עושים עכשיו?

 • עוצמים את העיניים ומדמיינים שהאנרגיה שסביבנו נכנסת לתוכנו, פנימה, מרפאה ומחזקת אותנו
 • אבל לא רק אותנו. כשאתם נותנים לאנרגיה לרפא אתכם, בקשו את עזרתה גם לרפא ולהגן על היקרים לכם. אמרו את שמם. היו ספציפיים.

כשאנחנו דואגים לאחרים, ולא רק לעצמנו, הביו-כימיה בגוף שלנו משתנה, והשינוי הזה מאפשר לנו לצאת מהאוטומט ולפעול אחרת. את הכלי הזה אני אוהבת במיוחד כי הוא עולה בקנה אחד עם כתיבה נכונה, ששמה במרכז את טובת הלקוחות שלנו, ומוציאה אותנו מהאוטומט של “אנחנו הכי” – שעדיין לרבים כל כך קשה להתנער ממנו.

כלי # 4 להתחדשות והשראה: לחגוג את ההצלחה בדמיון

רובנו עסוקים רוב היום בריצה קדימה ובניסיון לעמוד בקצב, לכבות שריפות, להתמודד עם הסחות דעת ודברים בלתי מתוכננים, עד שאין לנו יותר כוחות ו/או זמן להרים את הראש ולהסתכל לאן, בעצם, אנחנו רצים, מה תכליתה של הדרך ומה יוצא לנו מכל זה…

טוב, אז מה עושים עכשיו?

 • עצרו רגע, וחשבו על 3 דברים חדשים ומלהיבים שאתם הולכים ליצור
 • חשבתם? יופי! דמיינו שהם כבר פה, שעשיתם ועכשיו אתם כבר חוגגים את התוצאות.

היכולת לראות את הדברים ולהרגיש את ההשפעה הנפלאה של העשייה ושל התוצאה כאן ועכשיו, מוציאה אותנו מהסחף של השגרה, מנטרלת את תחושת הקושי והחשש מפני חוסר הוודאות, ומחברת אותנו אל המקום המחזק והמעצים של ההצלחה. בשיווק קוראים לזה חוק הראייה לעתיד, וזה אחד מכלי השכנוע החזקים ביותר. תנו לעצמכם לשכנע גם את עצמכם ביכולות שלכם. תרגישו הרבה יותר טוב.

כלי # 5 להתחדשות והשראה: לצחוק

רובנו מתמודדים עם כעסים ותסכולים כמעט על בסיס יומיומי, ובתוך שגרת הסטרס הזאת, אנחנו מרשים לעצמנו להיסחף עם התחושות הרעות והכניעה ללחץ, ומשלמים על כך מחיר יקר – גם בבריאות, וגם בהתרחקות משמחת החיים ומהיצירתיות שכל כך חיונית להצלחתנו.

טוב, אז מה עושים עכשיו?

 • צוחקים. מתגלגלים מצחוק. מתעקשים לפברק את הצחוק יש מאין, ופשוט צוחקים לחיים בפרצוף
 • מהר מאוד תגלו שהצחוק מדבק לא רק אחרים, אלא גם אתכם, ומה שהחל כאילוץ הזוי, הופך לצחוק משחרר – תרתי משמע.

צחוק מוריד את לחץ הדם, משחרר חומרים מרגיעים למוח ומייצר תחושה כללית של הקלה. שמעתם את עצמכם לאחרונה רוטנים ומקטרים? עכשיו – תנו לעצמכם כמה דקות של צחוק ונסו שוב… בלתי אפשרי… ומהמקום הזה – תרגישו הרבה יותר יצירתיים, נינוחים ומלאי השראה. גם למטלות השיווק שלכם.

בשורה התחתונה

החיים מזמנים לנו הרבה (מדי) סיבות לצאת מהפוקוס, לזרום אחרי החדשות, לוותר על מי שאנחנו ולאפשר להרבה מאוד “רעש” מיותר להיכנס לחיינו – הפרטיים והעסקיים, ולנטרל את היצירתיות וההשראה שלנו.

כמו שאפשר ללמוד מהמאמר, וכפי שלמדתי מאנתוני רובינס בסמינר, יש כמה כלים פשוטים ומאוד קלים ליישום, שאם רק מכירים אותם ומיישמים אותם (כי כמו שאני תמיד אומרת: מי שרוצה להתקדם – חייב ליישם), אפשר לדחוק את הרע והמלחיץ מסביבתנו, ולייצר לעצמנו סביבה מעצימה, מחזקת ומעוררת. האמת? זה תלוי רק בנו. ואני פה, כדי להנחיל לכם את הכלים הנפלאים שקיבלתי בסמינר, ולאפשר גם לכם להחליט לשלוט בהשפעות הסביבתיות שלכם ולבחור בחיים, במציאות וביכולות שמתאימים לכם.

ואגב, אם את תוהה, מה הקשר בין אנרגיות טובות וכתיבת תוכן לשיווק העסק או בכלל קידום העסק – הנה אני מסבירה. אנחנו, כולנו, עשויים מאנרגיה, וכדי להצליח אנחנו חייבים אנרגיה שתתחזק ותניע אותנו – גם ברמה מנטלית, גם ברמה הפיזית וגם בתקשורת שלנו עם אנשים אחרים. תחשבי על כל אותן פעמים שהגעת לפגישה עייפה… האם הגישה שלך באותה פגישה הייתה כמו תמיד, או אחרת? תחשבי על ימים שאת גוזרת על עצמך דיאטת כאסח – האם את ניגשת למשימות העסקיות שלך באותה התלהבות? אחת ועוד אחת: אנרגיה היא דלק הבעירה של ההצלחה שלנו בכל תחום. זה מה שהביא אותי לעולם ההתפתחות האישית. זה מה שלקח אותי לסמינר של אנטוני רובינס. מוזמנת לאמץ את הטיפים במאמר. אני יודעת בוודאות שהם יקחו אותך קדימה!

עכשיו את

חלקתי אתך 5 כלים מופלאים שקיבלתי מאנתוני רובינס, להתמודדות יעילה עם מציאות מציקה ומסרסת. מה תוכלי לתרום מניסיונך? איך את מתמודדת במציאות של חוסר ודאות, ואיך את יוצרת לעצמך בועת הגנה של שלווה ובחירה? אנא, שתפי אותנו בתגובות, פה למטה, כדי שכולנו נוכל ללמוד ולצמוח ביחד.

הצעד הבא שלכם להצלחה

אהבת? שתפי את המאמר עם חברות. אם עדיין לא הורדת את  מדריך הבזק “מסלול ההגשמה שלך” – אני מזמינה אותך ללחוץ על הקישור ולקבל בחינם מדריך מעולה וסופר מעשי, שכתבתי במיוחד בשביל נשים כמוך, שרוצות להפוך את הידע והכישורים שלהן לעסק משגשג. שיהיה בהצלחה!

 

 

אודות עידית נעמן

עידית נעמן עוזרת לעצמאים שכותבים וכותבים ולא רואים תוצאות, להקים תשתית תוכן שיווקית מושלמת במהירות ובליווי צמוד, במטרה ליצור חשיפה אפקטיבית ברשת שתוביל אליהם את הלקוחות הנכונים ותאפשר להם להגדיל משמעותית את ההכנסות.

לגישה בחינם למיני קורס "שיווק בחיוך" שיגלה לכם מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך לתכנן צעד-אחר-צעד את תשתית התוכן השיווקית של העסק - לוחצים עכשיו על הקישור "מתחילים לעשות שיווק בחיוך".

2 תגובות

 1. יואל הגב

  מי זה אנתוני רובינס??

  • עידית נעמן הגב

   שאלה מעולה, יואל, ותודה ששאלת. אנתוני רובינס נחשב היום למאמן מס’ 1 בעולם, שמאמן ידוענים וספורטאים מובילים להצלחה בהעצמה אישית בעסקים ובבריאות. הנה האתר: https://www.tonyrobbins.com/ מוזמן להיכנס ולהתרשם. בהחלט איש בעל יכולות מדהימות שבנה את עצמו ב-10 אצבעותיו וראוי ללמידה ולחיקוי.

השארת תגובה