תוכן שיווקי: המפתח האחד והיחידי לתוכן שיווקי אפקטיבי שמביא לקוחות (ואיך זה קשור ליום העצמאות)

תוכן שיווקי: המפתח האחד והיחידי לתוכן שיווקי אפקטיבי שמביא לקוחות (ואיך זה קשור ליום העצמאות)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

לכתוב בלי להגדיר לעצמך תחילה למי הדברים נכתבים, זה כמעט כמו לדבר אל הלמפה. אנחנו יכולים לדבר ולדבר עד מחר. אין סיכוי שהיא תענה. כשמדובר בלקוחות, זה כבר מתחיל להיות בעייתי, כי לקוחות שאינם עונים, גם אינם קונים. כדי לדבר לאנשים היישר לעיניים ולבטן – צריך להגדיר ולבחור קהל מטרה ספציפי. על העצמאות והחופש שלך לבחור את הקוראים שלך, ואיך לכתוב תוכן שיווקי אפקטיבי שיהפוך אותם מקוראים לקונים – במאמר שלפניך. אני מזמינה אותך לקרוא, להגיב ולשתף עם אחרים.

או. קי. היום זה היום. הכנו קפה. פינינו את השולחן. מצאנו את השורה המתאימה בתכנית התוכן הרבעונית. אנחנו יודעים בדיוק מה הנושא שבו עלינו לעסוק השבוע, כדי לקדם את המטרות האסטרטגיות של העסק שלנו. נשארה רק סוגיה אחת: למי אנחנו כותבים.

נשמע משונה? אז אני אשאל אותך: למי מופנים דבריך בעת כתיבת מאמר? מה עובר לך בראש בעת תכנון התוכן לאתר שלך? למי כתבת כאשר שלחת את הניוזלטר השבועי? כן, למי? איך קוראים לה? או לו? מה מעניין אותם? למה בכלל שהם יפנו לעצמם זמן יקר כדי לקרוא מה שכתבת להם?…

קהל המטרה אליו פונה הכתיבה שלך (או אליה… עברית קשה שפה), מגדיר לא רק את הנושא והמידע שסיפקת לו. זה משנה לגמרי את צורת הכתיבה ואת תכניה.

כשאני מרצה, זה הרגע שבו אני מציגה שקף של נהגת צעירה המקבלת לידיה מפתחות של רכב חדש, אדום ונוצץ. "זה עתה רכשתם מכונית חדשה", אני אומרת. "עכשיו, אתם עושים שתי שיחות טלפון. האחת, לאימא שלכם. השנייה, לחבר הכי טוב. מה תספרו לכל אחד מהם על הרכש החדש?"…

יש הבדל גדול במה שייאמר ואיך שייאמר, כאשר מדברים אל אימא או אל חבר טוב. יש הבדל גדול במה שייאמר ואיך, כאשר מדברים אל חבר טוב או אל חברה טובה… לא, אני לא אגיד מהו ההבדל. אני מזמינה אותך להגיב למטה ולהעלות רעיונות משלך. ואני מאוד אשמח לקרוא ולהגיב, שם.

נחזור אל התוכן השיווקי שלשמו התכנסנו פה.
יש הבדל גדול במה שייאמר ואיך שייאמרו הדברים, כאשר מדברים עם קולגה מהתחום או עם מישהו "מבחוץ". גם אין מדברים עם לקוח באותו אופן שמשוחחים עם קרוב משפחה, ולהיפך. לכן… לפני שמתחילים לכתוב – כדאי מאוד לעצור לרגע, ולחשוב: למי נכתב המאמר? מי קהל המטרה?

אמרת שכותבים? אומר לך מי הקוראים הפוטנציאליים
נתחיל מההגדרות הקבוצתיות. על אילו קבוצות אנחנו מדברים? אני בטוחה שחייך העסקיים מזמנים לך סוגים שונים של קבוצות לקוחות בעלי מאפיינים משותפים. מהן? הנה נקודה מצוינת להתחלה.

… נגיד שמקצועך הוא גננות. עיצוב נוף.
קהל המטרה שלך הוא לא סתם "בעלי גינות שזקוקות לטיפול". קהל המטרה שלך יכול להיות…

 • קבלני בתים שנמצאים בשלב הגמר של הבנייה
 • זוגות צעירים שאין להם מושג בתחזוקת גינה
 • משפחות קרייריסטיות שאין להן זמן להתעסק עם הגינה
 • אנשים מבוגרים שאין להם כבר כוח לעבוד בגינה
 • גננים חובבים שהעמיסו על הגינה מכל הבא ליד וזקוקים לרה-ארגון והכוונה
 • בעלי בתים שלא מרוצים משירותי הגננות שקיבלו עד כה
 • אנשים בעלי מגבלות פיזיות, שאינם יכולים לטפח את הגינה בעצמם
 • ועוד ועוד… כיד הדמיון (או כיד המציאות) הטובה עליך.

הבנת מי הקוראים הפוטנציאליים? עכשיו בוחרים!
אחרי שרשמת לפניך קבוצות שונות ומגוונות של קוראים (לקוחות) פוטנציאליים, כל מה שנותר לך לעשות הוא לבחור למי מהקבוצות מיועדת הכתיבה שלך היום.
בחירה בקהל מטרה ספציפי היא עניין לגמרי לא טריוויאלי. רוב האנשים רואים בחופש הבחירה דילול של הזדמנויות, סוג של לאבד לקוחות לדעת, מדעת.

אני חושבת שמכל ההסתייגויות שיוצא לי לשמוע מלקוחות ותלמידים – זאת – היא הנפוצה ביותר. "אבל אני עושה גם… וגם… וגם"… "אבל זה מתאים גם ל.. ול… ול…"… "אבל מה יהיה אם… ואם… ואם…"

נכון. זה מתאים. וזה נמצא בארסנל השירותים שלך. וחשוב שכולם ידעו מה יש לך להציע. אבל כשאנחנו מייצרים תוכן שיווקי, אנחנו לא מדברים על לוגיסטיקה, אלא על שיווק. על האריזה. על הצלופן. במונחים של שיווק, כולם – זה הדבר הכי קרוב לאף אחד, ולדבר לאף אחד זה בדיוק כמו לדבר אל הלמפה. היינו בסרט הזה… אנחנו לא רוצים לחזור שוב…

בחרת מי הקוראים? אז… מה הם יודעים?
לא צריך ולא נכון להתחיל כל מאמר מהמצאת האש. יש דברים שהם ידע בסיסי, שכל אחד יודע, ויש דברים שרוב האנשים יודעים, ויש דברים שידועים רק לאנשי מקצוע. איפה נמצאים הלקוחות שלך?
או. קי. אז לא נתחיל מהמצאת האש, אבל תמיד נכון להתחיל באיזה משפט כללי שמניח יסודות מידע משותפים. וזהו. מכאן – עליך להחליט מי הקוראים ולהתאים את התוכן לצרכים ולבעיות שלהם.

 • האם המאמר שלך מדבר אל הגננים החובבים, שזקוקים לטיפים קטנים של מקצוענים, או אל דיירים שמתגוררים בשכירות, וכל מה שמעניין אותם זה לעמוד בתנאי החוזה, המחייב אותם לטפל בגינה, במינימום הוצאות ובלבול מוח?
 • ואם הכתיבה שלך פונה לגננים חובבים שאוספים טיפים קטנים של מקצוענים, האם מה שחשוב להם זה להבין איך הדברים באמת נעשים, או לקבל תוצאות שיוציאו לשכנים את העיניים?

החלטת מה הם יודעים? אז… על מה מדברים?
מרגע שהבנת למי ברצונך לכתוב ומה טווחי הידע והצרכים שלהם, הבחירה בנושא הכתיבה כבר כמעט אוטומטית.
אם נניח שקהל המטרה של המאמר שלך הבוקר הוא דיירי משנה, שמחויבים מכוח החוזה לטפח את הגינה, אבל מעוניינים לבזבז כמה שפחות מים ולהוציא כמה שפחות כסף על צמחייה, שתמלא את הגינה בלי לרוקן את הכיס ובלי להשקיע זמן ועבודה, אבל שהמראה יהיה נאה ויעמוד בתנאי החוזה – קל מאוד להגדיר את טווח הנושאים שבהם יעסוק המאמר, או המאמרים, שיפנו לקהל מטרה זה. למשל:

 • חמשת הצמחים הזולים ביותר במשתלה, שיתנו לגינה שלך מראה מדהים
 • 7 טיפים לחסכון בהשקיה, שיורידו את עלויות המים שלך באופן מיידי
 • צמחייה ירוקה ומרשימה לכל השנה? זה לא רק אפשרי. זה אפילו כדאי! ועוד… ועוד…

ומי קהל המטרה של המאמר הזה?

 • בעלי עסקים קטנים ובינוניים, שיש להם נוכחות אינטרנטית, ורוצים או צריכים לייצר תוכן שיווקי אפקטיבי בעצמם
 • מה שמאפיין אותם זה, שהם אלופים בידע ובהסברים מילוליים, אבל כשזה מגיע לכתיבה – הם נתקעים, כי נראה להם שהכתיבה "גדולה עליהם"
 • עם קצת כלים, עידוד ומוטיבציה – חלקם מתגברים על המחסום ונעזרים במאמרים שלי כדי לפרוץ קדימה.

כמנהלת תוכן (CCO – Chief Content Officer) זהו אחד האפיקים שבו אני פועלת: אני מלמדת בעלי עסקים למנף את הידע המקצועי שלהם לתוכן שיווקי אפקטיבי שמביא לקוחות. חלקם יסתפקו בקריאת המאמר. חלקם יגיע לסדנאות שלי, להעמקת הידע. וחלקם יבקשו שאכתוב עבורם, בתשלום. זה כוחו של תוכן שיווקי אפקטיבי ממוקד ומדויק.

אם ברצונך לקחת את הידע הזה צעד נוסף קדימה, ולרכוש כלים מקצועיים של ניהול תוכן – אני מזמינה אותך להצטרף אליי לקורס הכשרה מקיף לניהול תוכן, המתאים במיוחד לעסקים בינוניים, שרוצים לנהל את פעילות השיווק שלהם באמצעות תוכן שיווקי אפקטיבי ושיטתי.

לקבלת כל הפרטים על קורס "ניהול תוכן למקצוענים" – נא ללחוץ כאן.

עד כאן אני.
נתתי לך כלים מעשיים להבין מי הקוראים שלך, ולגיטימציה לבחור למי מהם ברצונך לכתוב בכל מאמר ומאמר. מה דעתך? האם קשה לך לוותר על פנייה לכל הלקוחות? האם להרגשתך, פילוח של קהל המטרה עלול להרחיק ממך לקוחות פוטנציאליים? ואולי, יש לך תובנות נוספות, מעבר למה שמניתי במאמר, שיכולות לתת לקוראים כלים נוספים לבחירה ממוקדת ונכונה? קדימה. הבמה כולה שלך!

נ.ב
אני זוכרת שהבטחתי לדבר השבוע על המאפיינים של מנהל תוכן שיווקי, אבל הסתכלתי על לוח השנה וחשבתי שאי אפשר לתת ליום העצמאות לעבור, בלי לחזק גם אותך בעצמאות שלך ובחופש הבחירה שלך לכתוב בצורה ממוקדת ומפולחת לקהלי מטרה ספציפיים, בלי לחשוש. חג עצמאות שמח, לך ולכל בית ישראל.

עידית נעמן

עידית נעמן

עידית נעמן מלמדת עסקים לשווק ולהגיע ללקוחות הנכונים בעזרת תוכן. עסקים שאין להם היום תשתית שיווקית און ליין, מפסידים כסף! תכניות הליווי שפיתחתי - יעזרו גם לך להקים במהירות תשתית אוטומטית לשיווק ומכירה, ולטפח עסק משגשג וביטחון כלכלי - בלי לצאת מהבית. לגישה בחינם למיני קורס "שיווק בחיוך" שיגלה לך מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך לתכנן תשתית שיווקית לעסק, צעד-אחר-צעד - לוחצים עכשיו על הקישור "גם אני רוצה להצליח ולהרוויח".

אז מה חשבת?...

הגעת למקום הנכון!

שלום, עידית כאן. שמחה שהגעת! 

הקמתי את בלוג "דרך התוכן" בשנת 2009, במטרה לחלוק אתך את הידע והניסיון הרחב שצברתי – כעיתונאית, כנלפיסטית וכמנטורית שיווקית.

מזמינה אותך לקרוא, ליישם וכמובן – לשתף!  

פוסטים אחרונים

החתול משה התעורר מבואס. היום הוא יום הולדתו, ואף חבר לא הגיע לברך. "רוצה לחגוג את יום הולדתך? במקום לשבת סתם עצוב – תזמין את השמחה", מציעה לו רות, חברתו הטובה, ושניהם יוצאים ביחד למסע קסום בעקבות המחשבות והמעשים שמחזירים לחתול משה את החיוך…
כל הפרטים – בלחיצה על הכפתור 

כמו שכבר בוודאי הבנתם, כתיבה היא כוס התה הכי-הכי שלי. תכל'ס, כל החיים…
אבל ברגע שהפכתי לסבתא, חיברתי לכתיבה את כישורי האימון והנלפ שרכשתי בדרך, יחד עם אהבת האיור ששמרתי שנים רבות במגירה והקמתי את 1001books.co.il
הוצאת ספרים שמתמקדת בספרי העצמה ואימון לפעוטות וילדים. 

במקום להמציא בכל פעם את הגלגל ולבזבז זמן יקר על כתיבת מאמר ארוך מדי, מבולבל ולא שיווקי, רכשו עכשיו את קובץ תבניות המאמרים המוכנות שלי, שיעזרו לכם לכתוב מאמרים מקצועיים איכותיים ושיווקיים – בחצי שעה ואפילו פחות. הקובץ כולל הדרכה מעשית ליישום התבניות + הדרכה לשילוב של כתיבה שיווקית.

תבניות לכתיבת מאמרים

שיווק באמצעות תוכן מתבסס על תוכן רלבנטי, שפונה לדמות לקוח ספציפית ונותן לה מענה מותאם. הלקוח הזה הוא לקוח החלומות שלך וכדי להפיק מהתוכן את התוצאות הרצויות – חשוב שתדעי מיהו, מה מאפיין אותו, מה חשוב לו ומה הוא מחפש. כל אלה ועוד – בקורס הדיגיטלי "לקוח החלומות" שיוביל אותך אל הלקוח האידיאלי שלך ב-5 צעדים קצרים וממוקדים.

מיני קורס לקוח החלומות

סדנה דיגיטלית מעשית שבה אני מובילה אותך צעד-אחר-צעד לכתיבת 6 סוגי המאמרים המבוקשים ביותר ברשת – כולל 3 בונוסים מגבירי תוצאות לאיתור מילות המפתח הנכונות, לבניית תמונה מלווה למאמרים ולהפצה אפקטיבית שתזרים למאמרים עוד ועוד קוראים מעוניינים.

מישהו לכתוב איתו

למעבר לקורס החינמי שיגלה לך מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך תוכלי לתכנן תשתית תוכן שתזרים לעסק שלך לקוחות על אוטומט - מוזמנת למלא את הפרטים.

הפרטים שמסרת שמורים ובטוחים והם ישמשו אותי כדי לחלוק אתך ידע מועיל להצלחתך!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן