כתיבה יעילה: 5 עצות מדהימות שיעזרו לכם לייצר יותר תוכן בהרבה פחות זמן ומאמץ

כתיבה יעילה: 5 עצות מדהימות שיעזרו לכם לייצר יותר תוכן בהרבה פחות זמן ומאמץ

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
כתיבה יעילה

כתיבה יעילה היא אחד הדברים שמותגים ועסקים בכל העולם, שהפכו ליצרני תוכן, חייבים לאמץ כדי להצליח. אמנם כתיבת תוכן תפסה מקום של כבוד ככלי השיווקי המוביל והאפקטיבי ביותר, אבל כדי לכתוב תוכן נכון – נדרשת לא רק מיומנות שיווקית, אלא גם מחויבות, עקביות וזמן. הרבה זמן.

נשמע מוכר? האם גם אתם מקדישים שעות רבות לכתיבת התוכן לשיווק העסק שלכם? אם כן, יש לי בשבילכם בשורה משמחת. השבוע, שמתי עליי את כנפי הפיה הטובה שלי, והכנתי לכם 5 עצות מדהימות שיעזרו לכם לייצר יותר תוכן נכון בהרבה פחות זמן ומאמץ. מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף

אז כן, כמו שאתם כבר יודעים, תוכן מביא לקוחות אבל כתיבת תוכן לוקחת זמן… כדי לקצר לכם את הדרך, הכנתי השבוע 5 עצות מדהימות, שיעזרו לכם למצוא דרך מעולה לייצר יותר תוכן בהרבה פחות זמן ובחכמה.

עצה מדהימה מס’ 1 – לכו בעקבות החיפוש של הלקוחות

אחד האתגרים הגדולים של בעלי עסקים שכותבים תוכן לשיווק העסק היא, לגלות מה התוכן הנכון, וזאת שאלה מאוד רלבנטית כי כדי שהתוכן שלכם יעשה עבודה טובה, הוא חייב לענות על צורכי הלקוחות, ואתם חייבים להבין מה חסר ללקוחות שלכם ומה הם מחפשים.

מה לעשות תכל’ס? 

 • תשאלו את עצמכם מה ביטויי החיפוש שהלקוחות הפוטנציאליים שלכם רושמים בגוגל כשהם רוצים להגיע אליכם
 • לא יודעים? לכו לכלי מילות החיפוש של גוגל. הוא חינמי והוא המקור היחידי בעברית שמאפשר לגלות מה הלקוחות הפוטנציאליים שלכם מחפשים.

בחירה בנושאים שאין להם חיבור למה שהלקוחות שלכם  מחפשים – היא ברכה לבטלה, וגם אם אתם סתם נהנים לשחק במלים – עצרו. שימו אותן בצד ולכו לבדוק. אחרת אתם מבזבזים זמן יקר, סתם.

צעד מעשי לביצוע מיידי:
חפשו בגוגל “מתכנן מילות המפתח של אדוורדס” והתחילו לחפור. במסגרת השינויים שמתרחשים ברשת, גוגל לא פותחת את נתוני החיפוש באופן חינמי, וכדי להגיע אליהם, תוכלו לפתוח קמפיין לזמן מוגבל, לחפור בכלי ולהוציא את הביטויים שרלבנטיים עבורכם, ואז – לא לשכוח לבטל את הקמפיין!!!! (גוגל מרבה לאחרונה לפרסם בפייסבוק, ואם תלחצו על המודעה – תמצאו טלפון שבו יענו לכם נציגים בעברית, ויעזרו לכם בכל המהלכים. שווה ביותר!)

עצה מדהימה מס’ 2 – אל תעמיסו הכל על הכתפיים שלכם

שום פעילות תוכן עקבית ואפקטיבית לא יכולה להתקיים ללא מערכת שלוקחת אחריות על התהליך. במקום לשלם לכותבים מקצועיים חיצוניים, גייסו למשימות התוכן כמה שיותר עובדים בתוך הארגון. אל דאגה. לא כולם חייבים לכתוב. מה שחשוב יותר, הוא להגיע באמצעותם למידע שחשוב ללקוחות: 

מה לעשות תכל’ס

 • בעדיפות הראשונה – גייסו את אנשי השירות והשיווק, שעומדים בקשר יומיומי עם הלקוחות ויכולים לספק מידע רב על השאלות וההתלבטויות שמעסיקות אותם (ואם זה רק אתם – שימו על הראש את כובע השירות והשיווק ותשאלו את עצמכם, מה הלקוחות הפוטנציאליים שאתם פוגשים – שואלים)
 • בקו השני – גייסו את אנשי המו”פ והתפעול, שיכולים לספק מידע ייחודי ומרתק על תכניות פיתוח ועל ההתמודדות המאתגרת עם הצרכים השוטפים (כנ”ל).

כדי שהמעורבות “תחזיק מים” ותעזור לכם לייצר יותר תוכן בפחות זמן – חשוב להטמיע את ענייני התוכן בפעילות השוטפת של הארגון, ולא לשכוח לצ’פר את העובדים התורמים למאמץ.

צעד מעשי לביצוע מיידי:
בנו לעצמכם מערכת תוכן פעילה ותומכת. הגדירו מפגשי מערכת תקופתיים כדי להתעדכן ולתכנן את הפעילות על בסיס אסטרטגי ובצורה יעילה וזורמת.

עצה מדהימה מס’ 3 – תנו במה לכותבים אורחים

מקור נפלא נוסף לסיפורים מרתקים ובעלי ערך מעשי עבור הקוראים שלכם, הם הגורמים השונים שעמם אתם עומדים בקשרים יומיומיים: ספקים, מפיצים וכמובן, הלקוחות עצמם, שישמחו לחלוק אתכם רשמים וחוויות. 

מה לעשות תכל’ס

 • מילת המפתח היא “שיתוף פעולה דו כיווני”
 • תנו להם הזדמנות לחשוף את הדברים החשובים להם בפני הקוראים שלכם, והיעזרו בהם כדי להיחשף לקוראים שלהם ולהגיע בדרך זו לקהלים חדשים.

כאשר אתם מגייסים כותבים אורחים, שימו לב שהקול החיצוני לא יתנגש עם הקול שלכם. באותו אופן, כאשר אתם כותבים בטריטוריה של אחרים, הקפידו להשתלב. אל תהיו מסחריים. הציעו ערך אמיתי. כל היתר כבר יקרה מעצמו.

צעד מעשי לביצוע מיידי:
צרפו למערכת התוכן שלכם 2-3 כותבים אורחים ושלבו אותם בתהליך הכתיבה ויצירת התכנים. הם ירוויחו חשיפה. הקוראים שלכם ירוויחו קולות חדשים. ואתם תמלאו את מכסת התוכן בהרבה פחות מאמץ.

עצה מדהימה מס’ 4 – כתבתם? תנו לתוכן מקסימום חשיפה

כשמדברים על שיווק באמצעות תוכן, או על שיווק דיגיטלי בכלל, שם המשחק הוא “חשיפה”. כדי להגיע למקסימום חשיפה, אני ממליצה לכם לאמץ את שיטת המינוף.

מה לעשות תכל’ס?

 • אמצו כמה שיותר פורמטים של תוכן. התחילו ממאמרים, ופרשו כנפיים לתמונות, סרטוני וידיאו, קובצי אודיו (אחלה פתרון לשעות המתות של העומס בדרכים), מצגות ועוד – כיד הדמיון והעשייה הטובה עליכם
 • שימו את התוכן שלכם בכמה שיותר פלטפורמות אינטרנטיות: באתר הבית שלכם, ברשתות החברתיות (פייסבוק היא התחלה טובה, אבל יש המון רשתות חברתיות נוספות), אתרי שיתוף, פורומים. בכל מקום שבו יש אנשים – אתם רוצים שהתוכן שלכם יהיה שם, בשבילם.

מינוף של תוכן יבטיח לכם חשיפה מירבית ומגוונת, שתקלע לטעמם של מקסימום קוראים, מחד, ותאפשר לכם למקסם את הנוכחות השיווקית שלכם, מאידך.

צעד מעשי לביצוע מיידי:
קחו נייר, עכשיו… בוודאי שעכשיו… ורשמו עליו 2 הזדמנויות למינוף תוכן. רשמתם? עכשיו מלאו בכל אחת מהן לפחות דבר אחד, מעבר למה שאתם עושים היום. המשימה שלכם לשבוע הקרוב, היא להפוך את התכנית שזה עתה הכנתם – לנוכחות תוכן פעילה ומועילה.

עצה מדהימה מס’ 5 – היעזרו באנשי מקצוע

אף אחד לא יכול לעשות הכל כל הזמן, לבד. לכן, כדי לייצר לעצמכם בקלות נוכחות תוכן שיווקית, איכותית ומשכנעת לאור זמן, כדאי לאמץ את עקרון המשולש הקריטי של התמיכה המקצועית.

מה לעשות תכל’ס?

 • עריכה מקצועית– במיוחד כאשר אתם מגייסים עוד גורמים בעסק לכתיבה, אבל גם עבור עצמכם, תמיד טוב שעוד עין מקצועית תעבור על החומרים ותוודא שהכל כתוב כהלכה, בשפה נכונה, ומעביר את המסר שרציתם בבהירות
 • עיצוב מקצועי– אני מכירה את התיאוריה שאומרת שבלגן נראה אותנטי… אבל בלגן זה בלגן זה בלגן, מסר שמעוצב כמו שצריך, באנר שנראה טוב ובנוי על פי כללי העיצוב, טיפוגרפיה איכותית – כל אלה הם חלק מהרושם הראשוני שאתם עושים על מי שאתם רוצים להפוך ללקוחות
 • הזרוע השלישית היא תמיכה טכנית מקצועית, שתאפשר לכם לשלוט בכל הפלטפורמות הטכנולוגיות של פעילות השיווק. רצוי שמי שנותן לכם את התמיכה – יבין גם בשיווק, כדי לתת לכם את התמיכה הנכונה בצורה היעילה ביותר. 

צעד מעשי לביצוע מיידי:
רשמו את 3 גורמי המשולש הקריטי של התמיכה המקצועית: עריכה, עיצוב ותמיכה טכנית ורשמו את שמות האנשים שבהם אתם יכולים להיעזר כדי לפנות לעצמכם יותר זמן לליבת העסק ופחות להתקשקש בדברים שאנשי מקצוע יעשו יותר מהר ויותר טוב.

בשורה התחתונה:

אם חשוב לכם לקדם את העסק שלכם און ליין (חשוב… אפילו חשוב מאוד), ואם כמו בעלי עסקים רבים אחרים – אתם מבינים שכדי לייצר מקסימום חשיפה, צריך לא מעט תוכן, אתם חייבים לוודא שאתם מייצרים את התוכן הדרוש בצורה היעילה והמדויקת ביותר.

כמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, יש לא מעט אופציות להקל על העבודה שלכם מבלי לוותר על נוכחות שיווקית בולטת ומועילה. חמש העצות המדהימות שאספתי עבורכם במאמר, פלוס חמשת הצעדים המעשיים לביצוע מיידי, יסייעו לכם למקד את העשייה בעיקר, ולהפיק ממנה את מירב התועלת בזמן הקצר ביותר.

עכשיו תורכם:

איזו עצה תוכלו לתרום מניסיונכם ביצירת תוכן? נשמח אם תשתפו, כדי שכולנו נלמד ונחכים.

הצעד הבא שלכם להצלחה

אהבתם? מוזמנים לשתף את המאמר עם חברים וקולגות.
רוצים לקבל ממני עוד המון טיפים מעשיים, עצות טובות והדרכות מעשירות ושימושיות שיעזרו לכם להתקדם ולהצליח בעולם התוכן והשיווק באינטרנט? הירשמו עכשיו למיני קורס “שיווק בחיוך” שיגלה לכם מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי, והתחילו לתכנן את תשתית התוכן לשיווק העסק שלכם – לגמרי בחינם. לקבלת המתנה – לוחצים פה.

עידית נעמן

עידית נעמן

עידית נעמן מלמדת עסקים לשווק ולהגיע ללקוחות הנכונים בעזרת תוכן. עסקים שאין להם היום תשתית שיווקית און ליין, מפסידים כסף! תכניות הליווי שפיתחתי - יעזרו גם לך להקים במהירות תשתית אוטומטית לשיווק ומכירה, ולטפח עסק משגשג וביטחון כלכלי - בלי לצאת מהבית. לגישה בחינם למיני קורס "שיווק בחיוך" שיגלה לך מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך לתכנן תשתית שיווקית לעסק, צעד-אחר-צעד - לוחצים עכשיו על הקישור "גם אני רוצה להצליח ולהרוויח".

אז מה חשבת?...

הגעת למקום הנכון!

שלום, עידית כאן. שמחה שהגעת! 

הקמתי את בלוג “דרך התוכן” בשנת 2009, במטרה לחלוק אתך את הידע והניסיון הרחב שצברתי – כעיתונאית, כנלפיסטית וכמנטורית שיווקית.

מזמינה אותך לקרוא, ליישם וכמובן – לשתף!  

פוסטים אחרונים

החתול משה התעורר מבואס. היום הוא יום הולדתו, ואף חבר לא הגיע לברך. “רוצה לחגוג את יום הולדתך? במקום לשבת סתם עצוב – תזמין את השמחה”, מציעה לו רות, חברתו הטובה, ושניהם יוצאים ביחד למסע קסום בעקבות המחשבות והמעשים שמחזירים לחתול משה את החיוך…
כל הפרטים – בלחיצה על הכפתור 

כמו שכבר בוודאי הבנתם, כתיבה היא כוס התה הכי-הכי שלי. תכל’ס, כל החיים…
אבל ברגע שהפכתי לסבתא, חיברתי לכתיבה את כישורי האימון והנלפ שרכשתי בדרך, יחד עם אהבת האיור ששמרתי שנים רבות במגירה והקמתי את 1001books.co.il
הוצאת ספרים שמתמקדת בספרי העצמה ואימון לפעוטות וילדים. 

במקום להמציא בכל פעם את הגלגל ולבזבז זמן יקר על כתיבת מאמר ארוך מדי, מבולבל ולא שיווקי, רכשו עכשיו את קובץ תבניות המאמרים המוכנות שלי, שיעזרו לכם לכתוב מאמרים מקצועיים איכותיים ושיווקיים – בחצי שעה ואפילו פחות. הקובץ כולל הדרכה מעשית ליישום התבניות + הדרכה לשילוב של כתיבה שיווקית.

תבניות לכתיבת מאמרים

שיווק באמצעות תוכן מתבסס על תוכן רלבנטי, שפונה לדמות לקוח ספציפית ונותן לה מענה מותאם. הלקוח הזה הוא לקוח החלומות שלך וכדי להפיק מהתוכן את התוצאות הרצויות – חשוב שתדעי מיהו, מה מאפיין אותו, מה חשוב לו ומה הוא מחפש. כל אלה ועוד – בקורס הדיגיטלי “לקוח החלומות” שיוביל אותך אל הלקוח האידיאלי שלך ב-5 צעדים קצרים וממוקדים.

מיני קורס לקוח החלומות

סדנה דיגיטלית מעשית שבה אני מובילה אותך צעד-אחר-צעד לכתיבת 6 סוגי המאמרים המבוקשים ביותר ברשת – כולל 3 בונוסים מגבירי תוצאות לאיתור מילות המפתח הנכונות, לבניית תמונה מלווה למאמרים ולהפצה אפקטיבית שתזרים למאמרים עוד ועוד קוראים מעוניינים.

מישהו לכתוב איתו

למעבר לקורס החינמי שיגלה לך מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך תוכלי לתכנן תשתית תוכן שתזרים לעסק שלך לקוחות על אוטומט - מוזמנת למלא את הפרטים.

הפרטים שמסרת שמורים ובטוחים והם ישמשו אותי כדי לחלוק אתך ידע מועיל להצלחתך!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן