תוכן טבעי: מהו טרנד התוכן הכי חשוב שכל עצמאית חייבת כדי להצליח בגדול ב- 2020

תוכן טבעי: מהו טרנד התוכן הכי חשוב שכל עצמאית חייבת כדי להצליח בגדול ב- 2020

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
תוכן טבעי

תוכן טבעי מסתמן כאחד הטרנדים היותר לוהטים של עולם התוכן בשנת 2020. השאלה הגדולה היא איפה הוא משתלב בתמהיל השיווק שלך ומה את יכולה לעשות כדי למנף אותו לפריצת הדרך הגדולה שלך, השנה.

מודה. אני מכורה קשה לרשימות טרנדים, ואם גם את כמוני, את בטח מחפשת אותן און ליין בכל הזדמנות, ונכנסת ללחץ רק מהמחשבה שגם את צריכה להתחיל ליישם את כל העצות הטובות… אז אני רק באתי לומר, שהדבר היחידי שאת באמת צריכה לשים אליו לב בתהליך בדיקת הטרנדים שלך הוא, איך כל זה מתחבר אליך ואל העסק שלך. כי עם יד על הלב, העסק הקטן שלך הוא לא תאגיד ענק רב לאומי שיכול לקפץ בין טכניקות, אסטרטגיות ואפליקציות כמו חגב בדשא, ולשפוך כסף על טכנולוגיות מתקדמות, אנשי תוכן מקצועיים והתנסויות מאתגרות. העסק שלך הוא העסק הקטן שלך, וגם אם (ובמיוחד אם) את רוצה להוביל אותו לצמיחה ויציבות – חשוב שתעשי את זה בצורה אחראית ו…ריאלית. במאמר שלפניך החלטתי להתמקד בטרנד האחד והמועיל ביותר, שתוכלי לבצע בקלות ובמהירות כדי להגדיל את הפעילות העסקית שלך במהירות – ואני מזמינה אותך לקרוא את המאמר, ליישם ולשתף עם חברות.

אז כן, אחד הריטואלים שחוזרים על עצמם ממש מדי שנה בשנה הוא הריטואל של איתור הטרנדים החמים של השנה, וכל המרבה בטכנולוגיות ורשתות חברתיות אזוטריות – הרי זה משובח… העניין הוא, שהרבה הצעות שזוכות לרייטינג מטורף בדירוג הטרנדים – לא מתאימות ולא באמת נותנות מענה ריאלי לבעלת עסק עצמאית, כמוך, שנאבקת לשמור את הראש מעל המים, מתקשה לשלב בעסק חידושים יקרים בקצב של מכונת ירייה… ועדיין זקוקה להכוונה ופתרונות ריאליים שיעזרו לך להשתלב בהצלחה במציאות החדשה. לא כך?

כי אם זה המקום שבו את נמצאת (וכולנו נמצאות במקום הזה) המאמר הזה ממש בשבילך!

אני רואה כל כך הרבה בעלות עסקים שנאבקות לעשות וידיאו, חי או מת, רק כי אמרו להן שחייבים, או ששוברות את הראש איך להכניס לעסק שלהן טכנולוגיות מתקדמות כמו מציאות רבודה (Augmented Reality) או תוכן בהתאמה אישית שיתאים את עצמו לקורא הספציפי (יחד עם מתכנת צמוד…) ואני פה כדי לומר לך: תרגיעי!

כבעלת עסק קטן ואפילו בינוני, את לא יכולה להתחרות בקמפיינים וביכולות של חברות גדולות ועתירות משאבים. ואת גם לא צריכה!

את מי שאת וזאת החוזקה הכי משמעותית שלך: המסר שחשוב לך להעביר לעולם! הקול האישי והמיוחד שלך! המשקפיים שדרכם את רואה את המציאות! זה מה שיוביל אליך את האנשים הנכונים, וככל שתעמדי את מולם – בלי גימיקים וללא מסכות מיותרות – כך תוכלי להגיע אליהם יותר מהר ולחמם את לבם יותר בקלות.

אז מה את צריכה באמת? 

השנה, מי שתרצה להגיע ליותר לקוחות בעזרת תוכן, תצטרך פשוט ליצור הרבה יותר תוכן טבעי. וזה אומר: לפנות לאנשים באותה דרך, באותה שפה ובאותה טונציה כמו שאת פונה לחברות או לאנשים האהובים אליך – ולכל אורך המשפך השיווקי שלך.

מכירה את הסיטואציה הזאת, שאנשים יושבים מסביב לשולחן, וכל אחד דבוק למכשיר הנייד שבידו? אז כזה, אבל בהפוכה. לצאת מהמכשירים, לצאת מהאוטומציות, לצאת מהאפליקציות ולהתחבר מחדש – אדם לאדם.
כן, זה לוקח יותר זמן. זה אפילו מחייב להקשיב, לגלות אמפתיה, לתת פתרונות מותאמים. וזה, בדיוק זה, מה שיעשה את ההבדל, דווקא ובמיוחד בעולם כל כך דיגיטלי וטכנולוגי.

ויחד עם זאת, אין סיבה לחזור לימי הביניים. החוכמה הגדולה היא לשלב את היכולות שמעניקות לנו המערכות הדיגיטליות האוטומטיות, יחד עם כתיבה אמפתית, מחבקת ומאוד מאוד אישית.

תוכן טבעי – כך תשלבי אותו לאורך המשפך השיווקי שלך

  1. בשלב התכנון

חשוב שתגדירי לעצמך מלכתחילה, מי הלקוחות שאליהם את רוצה לפנות, ולמה. אצל הרבה עצמאיות שאני פוגשת, סוגיית “הלקוח האידיאלי” היא סוגיה לא פתורה בכלל. לפעמים, זה בגלל החשש שהגדרה מדויקת “מדי” תשאיר הרבה מדי לקוחות פוטנציאליים מחוץ לתחום.
אז אני רוצה לשאול אותך שאלה אחת פשוטה: קורה לך לפעמים שאת כותבת מכתב, ואז את מה-זה-עפה-על-עצמך ואת מתחילה לחשוב למי את רוצה לשלוח אותו?
אם את מרימה גבה… את לגמרי צודקת… כי כולנו, כולל כולנו, כשאנחנו כותבות מכתב (או הודעת ווטסאפ או אימייל…) אנחנו קודם כל חושבות למי אנחנו רוצות לכתוב ולמה, ואז, מה נכתוב ואיך, ואז, ורק אז, אנחנו כותבות את המכתב. לא כך?

כשאנחנו רוצות ליצור תוכן טבעי – כך אנחנו רוצות לתכנן אותו. כמו מכתב לחברה. כי רק אם נתכנן אותו בצורה כזאת – נוכל להפיק ממנו את התועלת הרצויה.

  1. בשלב ההתנעה

כשאת כותבת מאמר, או פוסט, שתכליתם להתניע את החיבור בינך לבין הקוראים שלך, חשבי איך את יכולה ליצור בעזרת המילים את הכימיה הבינאישית שתקדם את הקשר ביניכם.

איך היית מציגה את הנושא לחברה יקרה, שחשוב לך לעזור לה? כיוון הכתיבה, מבחר המילים, הצגת הטיעונים, יצירת תחושת ההקשבה וההכלה כלפי הקוראים שלך – כל אלה ועוד, הם המשמעות של “תוכן יותר טבעי” שזורם עם הקוראים, ובה בעת מוביל אותם בדיוק אל הפעולה שאליה את מכוונת. בשלב זה: הצטרפות לרשימת הדיוור שלך והפיכתם מקוראים מזדמנים למנויים

  1. בשלב החימום

הובלת את הקוראים אל רשימת הדיוור שלך? מעולה! עכשיו חשוב לחמם את מערכת היחסים ביניכם, ולתת להם את ההרגשה שהם הגיעו בדיוק למקום שנותן להם מענה וקשוב לצרכים שלהם – על בסיס עקבי ומתמשך.

מילת הקסם היא עקביות.

תדמייני רגע שיצאת לטיול בחו”ל (לפני הקורונה) והתידדת עם מישהי בקבוצה. היה לכן ממש כיף ביחד, והחלטתן שאתן רוצות לשמר את הקשר… ומה קרה אז? החיים נכנסו באמצע. קבעתן פעם אחת וביטלתן, אמרתן שהשנה תיפגשו – ועברו שנתיים, ואז כשהגיע ראש השנה והתקשרת לברך – זה כבר נשמע כל כך רחוק ולא שייך, שמלמלת את הברכות הסטנדרטיות ו… זהו… הבנת שהקשר מת…

נשמע מוכר?

כשזה מגיע ללקוחות הפוטנציאליים שלך – את לא רוצה שזה יקרה. חלק חשוב מאוד מכל תוכן טבעי, הוא לשמר את ה”פלואו” הטבעי של הקשר לאורך זמן, כדי להזין את החיבור ולטפח את היחסים. וזה אומר: לכתוב להם על בסיס קבוע, באותה כתיבה אישית ומכילה, על אותם נושאים שעונים להם על הצורך והציפיות… ומתוך כך להתחיל ליצור את הציפייה לקראת ההמשך.

פה, את יכולה להיעזר באוטומציה, ולהזין בתכנת הדיוור שלך סדרות מסרים מותאמות מסע לקוח – שיגיעו ללידים שלך בצורה סדירה ויבנו את הקשר בחוכמה וברגישות – מסר אחר מסר, בזמן שאת תוכלי למקד את מלוא תשומת הלב שלך בהובלת המתעניינים לרכישה.

  1. בשלב המכירה

אחרי שתצודי את עינם ואת ליבם ותתני להם את מפת הדרכים שתהפוך אותם ללידים – את רוצה להמשיך ולהוביל אותם בעזרת תוכן טבעי למכירה. וזה הטוויסט הגדול והמשמעותי של תוכן בשנת 2020: לכתוב זה טוב. לדבר זה הרבה יותר טוב, וזה מה שאת הולכת לעשות בשלב הזה:

  • הקמת לעסק משפך שיווקי שמזרים לך לידים בדרך אורגנית או ממומנת?
  • חיברת את המסרים האישיים לאוטומציה, שהפכה את המשפך השיווקי שלך לפס יצור “ירוק-עד” של לידים נלהבים?

עכשיו, את מגיעה לאסטרטגיה השלישית, שתפקידה להפוך כמה שיותר לידים ללקוחות משלמים, וכמה שיותר מהר. זאת האסטרטגיה שבה משתמשים היום כל המשווקים המובילים בעולם, בכל תחום, בכל נישה, ובכל גודל, ואפשר להגדיר אותה במילה אחת: לדבר. להשתמש בכלים והטקטיקות של תוכן טבעי, אותנטי וקשוב, כדי להציע ללידים שלך שיחת אבחון אסטרטגית וקשובה, שבה תוכלי לדייק את המכירה ולאפשר לעצמך לנצוץ באור קסום מעל הרעש האפור והלעוס של תהליכי הדיגיטל השגורים.

ואיפה זה פוגש אותך?

תוכלי לקיים את השיחה פנים אל פנים – פיזית או באמצעות שיחות ועידה אינטרנטיות (אני מכורה לחדר הוועידות של wherein.com), וכמובן בטלפון. מה שחשוב הוא לשמור על הטונציה האישית, לשדר אכפתיות וקשב ולנהל את השיחה בצורה מתוכננת היטב, כי בסופו של יום, ועם כל האהבה ללקוחות – את כאן כדי למכור!

בשורה התחתונה

יותר ויותר עסקים מבינים היום שהדרך המהירה ביותר להוביל את הקונים הפוטנציאליים דרך המשפך השיווקי, מקריאה לקנייה, היא בעזרת תוכן טבעי, שמסמלץ קשר חברי וקרוב – על כל מה שכרוך בכך, משלב התכנון ועד למכירה.

כמו שיכולת ללמוד מהמאמר, זאת בדיוק הסיבה לכך ששיווק מבוסס שיח הולך להיות הטרנד הכי לוהט של השיווק בשנת 2020. כי דווקא בעידן דיגיטלי, מה שישנה את תוצאות המשחק עבורך זה לא עוד טיק-טוק ולא עוד צ’טבוט – אלא חיבור בינאישי אמיתי, טבעי וקשוב, שמפנה את הזמן ללקוחות.

והרווח שלך? לא רק חווית לקוח הרבה יותר עוצמתית ומקרבת, שיותר מכירות בצידה, אלא גם הזדמנות להכיר הרבה יותר טוב את הלקוחות שלך, לטובת תוכן ומסרים שיווקיים הרבה יותר רלבנטיים, בהמשך ולעוד מכירות.

בואי לקחת חלק בשיחה

עד כאן הסברתי לך מה זה תוכן טבעי ואיך לשלב אותו לאורך משפך השיווק שלך כדי להוביל את העסק להצלחה. עכשיו הבמה כולה שלך. איך את רוצה לשלב תוכן טבעי בתמהיל הכתיבה שלך ומה המקום שממנו תתחילי? מוזמנת לחלוק את מחשבותיך פה למטה, בתגובות.

הצעד הבא שלך להצלחה

אהבת? מוזמנת לשתף את המאמר עם חברות וקולגות. רוצה לקבל ממני עוד הרבה עצות טובות, הדרכות מועילות וכלים מעשיים שיעזרו לך ליצור את התוכן שיוביל אליך את הלקוחות הנכונים – בקלות וביעילות? ב-5 במאי נפתח מחזור נוסף של קורס “האלופות” – ניהול תוכן לעצמאיות, שבו נכתוב ביחד את תשתית התוכן שתוביל אותך אל פריצת הדרך הגדולה. רוצה לדעת עוד? השאירי לי פרטים  ואשמח לחזור.

עידית נעמן

עידית נעמן

עידית נעמן I מתוכן לתוצאות - פשוט ולעניין! מדריכה בעלות ובעלי עסקים עצמאים שרוצים להגדיל את רווחיות העסק, איך למקד את הפעילות השיווקית, לדייק את הכתיבה, ולבנות עסק משגשג דרך תוכן. לגישה בחינם למיני קורס "שיווק בחיוך" שיגלה לך מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך להתחיל לתכנן את תשתית התוכן השיווקית של העסק שלך, צעד-אחר-צעד - לחצי עכשיו על הקישור "גם אני רוצה לעשות שיווק בחיוך".

אז מה חשבת?...

הגעת למקום הנכון!

שלום, עידית כאן. שמחה שהגעת!  הקמתי את בלוג “דרך התוכן” בשנת 2009, כדי לחלוק אתך את הידע והניסיון האדיר שצברתי בהעצמה אישית ועסקית דרך תוכן – כעיתונאית, נלפיסטית ומנטורית שיווקית. מוזמנת לקרוא, ליישם וכמובן – לשתף. 

פוסטים אחרונים

החתול משה התעורר מבואס. היום הוא יום הולדתו, ואף חבר לא הגיע לברך. “רוצה לחגוג את יום הולדתך? במקום לשבת סתם עצוב – תזמין את השמחה”, מציעה לו רות, חברתו הטובה, ושניהם יוצאים ביחד למסע קסום בעקבות המחשבות והמעשים שמחזירים לחתול משה את החיוך…
כל הפרטים – בלחיצה על הכפתור 

כמו שכבר בוודאי הבנתם, כתיבה היא כוס התה הכי-הכי שלי. תכל’ס, כל החיים…
אבל ברגע שהפכתי לסבתא, חיברתי לכתיבה את כישורי האימון והנלפ שרכשתי בדרך, יחד עם אהבת האיור ששמרתי שנים רבות במגירה והקמתי את 1001books
הוצאת ספרים שמתמקדת בספרי העצמה ואימון לפעוטות וילדים. 

במקום להמציא בכל פעם את הגלגל ולבזבז זמן יקר על כתיבת מאמר ארוך מדי, מבולבל ולא שיווקי, רכשו עכשיו את קובץ תבניות המאמרים המוכנות שלי, שיעזרו לכם לכתוב מאמרים מקצועיים איכותיים ושיווקיים – בחצי שעה ואפילו פחות. הקובץ כולל הדרכה מעשית ליישום התבניות + הדרכה לשילוב של כתיבה שיווקית.

תבניות לכתיבת מאמרים

שיווק באמצעות תוכן מתבסס על תוכן רלבנטי, שפונה לדמות לקוח ספציפית ונותן לה מענה מותאם. הלקוח הזה הוא לקוח החלומות שלך וכדי להפיק מהתוכן את התוצאות הרצויות – חשוב שתדעי מיהו, מה מאפיין אותו, מה חשוב לו ומה הוא מחפש. כל אלה ועוד – בקורס הדיגיטלי “לקוח החלומות” שיוביל אותך אל הלקוח האידיאלי שלך ב-5 צעדים קצרים וממוקדים.

מיני קורס לקוח החלומות

סדנה דיגיטלית מעשית שבה אני מובילה אותך צעד-אחר-צעד לכתיבת 6 סוגי המאמרים המבוקשים ביותר ברשת – כולל 3 בונוסים מגבירי תוצאות לאיתור מילות המפתח הנכונות, לבניית תמונה מלווה למאמרים ולהפצה אפקטיבית שתזרים למאמרים עוד ועוד קוראים מעוניינים.

מישהו לכתוב איתו

למעבר לקורס החינמי שיגלה לך מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך תוכלי לתכנן תשתית תוכן שתזרים לעסק שלך לקוחות על אוטומט - מוזמנת למלא את הפרטים.

הפרטים שמסרת שמורים ובטוחים והם ישמשו אותי כדי לחלוק אתך ידע מועיל להצלחתך!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן