חשיבת הצלחה: 5 טיפים מעשיים לטיפוח חשיבה מעודדת הצלחה לכבוד שנת 2019

חשיבת הצלחה: 5 טיפים מעשיים לטיפוח חשיבה מעודדת הצלחה לכבוד שנת 2019

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
חשיבת הצלחה

חשיבת הצלחה היא אחד הכלים היותר אפקטיביים לנטרול אמונות מגבילות שעלולות לחסום אותנו ולמנוע מאיתנו להתקדם, להגשים חלומות ולהצליח.

כשם שחוזקה של השרשרת נמדד על פי החוליה החלשה, כך גם החוזק האישי של כל אחת ואחד מאתנו נמדד לפי יכולתנו להתמודד עם אתגרים – צפויים וצפויים פחות. כמה קל לחייך ולעשות כשהכל הולך לפי התכנית, כשכל החלומות מתגשמים וכל השאיפות מתממשות על הצד הטוב… קל פחות להמשיך ולהאמין בעצמנו בעתות של מצוקה, חרדה וקושי. אלא שבאופן פרדוקסלי – דווקא ברגעים הללו אנחנו זקוקים לכל הרוח הגבית שביכולתנו לגייס – מבפנים ומבחוץ.

נשמע מוכר? כי אם גם אתם מרגישים שהשמים נופלים עליכם ברגע שמשהו לא הולך כפי שציפיתם, או שאתם רואים תמיד את העולם דרך הזכוכית המטשטשת של חצי הכוס הריקה – בסוף המאמר יהיו לכם 5 כלים מועילים במיוחד לחשיבה מעודדת וחיובית, שתעזור לכם להתגבר על אתגרים, לצלוח מכשולים, לתכנת מחדש את המחשבה ולתת לעצמכם להיות מי שאתם יכולים להיות – בכל מצב! מוזמנים לקרוא, ליישם וכמובן, לשתף.

מכירים את הנדנדה הרגשית הזאת שכל כך אופיינית לעצמאים… רגע אחד – אנחנו מאמינים שהכל אפשרי, ורגע אחר, כשמשהו לא הולך, נדמה לנו שסוף העולם הגיע ואין שום סיכוי שדברים באמת יתרוממו. ובכן, הבשורה הטובה היא שיש מה לעשות, ויש איך לגייס את הכוחות כשזה קורה, כדי לקום במהירות, לחזור למסלול, להחזיר לעצמכם את המוג’ו ולהמשיך לדהור קדימה, להצלחה!

לכבוד השנה החדשה הכנתי לכם 5 טיפים יעילים במיוחד לטיפוח חשיבה מעודדת הצלחה. שנצא לדרך?

טיפ מועיל # 1 לחשיבת הצלחה: החליפו את המסרים שאתם אומרים לעצמכם

אני רואה את זה שוב ושוב. אני מלמדת מהלך כזה או אחר לשיווק העסק, והתלמידה שיושבת מולי שמה על הפנים מסכה של פרצוף ט’ באב, מורידה את הידיים מהמקלדת ומכריזה “זה אף פעם לא יצליח לי”. ומה אתם חושבים קורה? בדיוק כך. לא קורה. זה לא מצליח. המקרה הקלאסי של נבואה שמגשימה את עצמה.

כדי לשנות את המציאות – צריך לשנות את המסר:

  • מעכשיו, אתם מוציאים מהלקסיקון את ההכרזות השליליות ומחליפים אותן בהכרזות חיוביות
  • במקום להגיד “אין סיכוי שזה יצליח לי” אתם אומרים לעצמכם “אני מצליח/ה בכל מה שאני עושה”.

רק כאשר תחליפו את הסיפורים שאתם מספרים לעצמכם ותלמדו להאמין בעצמכם – תוכלו לחזק את עצמכם ולשכנע גם את האחרים להאמין בכם ולסמוך עליכם – תנאי ראשון וחשוב להצלחה!

טיפ מועיל # 2 לחשיבת הצלחה: תנו לעצמכם מחמאות, וכמה שיותר!

המון אנשים מספרים לעצמם כל הזמן שהם כישלון. משהו לא מסתדר, והם מיד חושבים לעצמם “אני כזאת אידיוטית / אני כזה אידיוט”… משהו לא הולך, והם מיד אומרים לעצמם “איזה סתומה / איזה סתום”… ואני שואלת אתכם: אם זה מה שאתם חושבים על עצמכם… למה שמישהו יחשוב עליכם אחרת, לא כל שכן יעשה אתכם עסקים? ההצלחה שלכם מתחילה מהראש. תגידו לעצמכם על עצמכם דברים טובים – יהיה טוב!

כדי לבנות את המציאות שאתם רוצים – תשנו את הדיסק בראש:

  • מעכשיו, אתם נותנים לעצמכם אך ורק מחמאות, וכמה שיותר
  • במקום לחשוב (ולהגיד לעצמכם) שאתם לוזרים, נסו: “אני גאון”, “אני אלופ/ת העולם”, “אני תותח/ית”, “אני הכי”…

כשאתם מחמיאים לעצמכם, אתם מייצרים את העוצמה הפנימית ואת הרוח הגבית הדרושה כדי לשנות את המציאות שלכם, לטובה.

טיפ מועיל # 3 לחשיבת הצלחה: תחייכו אל העולם. העולם שייך למחייכים

חיוך הוא הקו העקום היחידי שמיישר כל דבר: כאב, אכזבה, אי נעימות ואפילו כישלון. כשאנחנו מחייכים, מחייכים מהלב או אפילו “רק עושים כאילו” – המוח שלנו מייצר הורמון בשם אוקסיטוצין, שמשפר משמעותית ומיידית את מצב הרוח. וכמו שכולנו יודעים, מצב רוח טוב וחשיבה מעודדת ואופטימית הם נקודת פתיחה חיונית לכל מהלך מוצלח.

כדי לקדם את המציאות שאתם רוצים – התחילו לחייך:

  • יש בפניכם משימה שנראית לא אפשרית? עמדו מול המראה וחייכו אל הפנים שאתם רואים מולכם
  • עכשיו, הגדירו לעצמכם את היעד, בחיוך רחב.

ככל שתחייכו יותר – תגלו שגם המשימות המעיקות והמפחידות ביותר הופכות לקלות ונעימות יותר. תכל’ס, כשאתם מחייכים – הכל “קטן עליכם” והדרך להצלחה קצרה ומבטיחה!

טיפ מועיל # 4 לחשיבת הצלחה: תבקשו – תקבלו

בפעם הראשונה שפגשתי במושג “תודעת שפע” זה נראה לי לגמרי אחיזת עיניים. ככל שהתעמקתי בעניין יותר, גיליתי שיש ביקום כוחות שקשובים לנו, גם אם אנחנו לא לגמרי מבינים אותם או מאמינים בהם. אבל גם הכוחות הגדולים ביותר לא יוכלו לעזור לנו, אם לא נגדיר בדיוק מה אנחנו רוצים. תחילה לעצמנו, ואחר כך לעולם.

כדי לעזור לעולם לעזור לכם – חשבו GPS:

  • הגדירו את היעדים שלכם בצורה מדויקת ומוחשית ככל האפשר. עוד יותר מוגדרת ומוחשית.
  • עכשיו, העלו את הדברים על הכתב, שימו מול העיניים, ואמרו את זה בקול, מספר פעמים ביום.

אחת הטכניקות היעילות ביותר לעזור ליקום לעזור לנו היא ליצור לוח חזון שבו תכתבו ותדביקו תמונות שמייצגות את החלומות והמאווים שלכם. אל תפחדו לחלום ואל תתביישו לבקש הכוונה. אם תנווטו את דרככם להצלחה בנחישות – תגיעו ליעד!

טיפ מועיל # 5 לחשיבת הצלחה: הקיפו את עצמכם בעידוד והשראה

מכירים את האנשים האלה, חלקם חברים טובים, אפילו קרובים לנו מאוד, שלא משנה מה אנחנו עושים או מנסים – הם נותנים בנו מבט של מבינים גדולים ומודיעים לנו שאין לזה שום סיכוי? אז זהו, שמאנשים כאלה אתם רוצים להתרחק, וכמה שיותר. ואם אי אפשר פיזית – אז נפשית ורגשית.

2 דברים שיעזרו לכם לנטרל את המבקרים ולהתקדם להצלחה:  

  • זהירות: כשאתם מזהים “מחרבי חלומות” – קחו מהם מרחק (או אל תאפשרו לביקורת לגעת בכם)
  • עכשיו, זהו את המעודדים והמחזקים – והיצמדו אליהם. מלה טובה מחוללת קסמים!

חשוב שתבינו שרוב מחרבי השמחות לא מתכוונים לרע, הם רק רוצים למנוע מכם אכזבות… אז הם משליכים עליכם את חוויות הכישלון  והפחדים של עצמם. מישהו כבר אמר שהדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות, לא כך?… לכו עם האמת שלכם! מי שלא מנסה – לא טועה, אולי, אבל גם לא מצליח!

בשורה התחתונה

קחו אחריות! מה שאנחנו מרגישים, איך שאנחנו פועלים ובעיקר, איך שאנחנו מתקדמים – הכל-הכל מתחיל מהראש שלנו, ומהיכולת והמוכנות שלנו להאמין בעצמנו וביכולות שלנו.

כמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, אתם פה כדי לשנות ולהשפיע. יש לכם יכולות נפלאות. יש לכם ידע מקצועי והמון מה לתת לעולם. ואם רק תאמינו – זה יקרה, ובגדול. כל מה שנשאר לכם לעשות, הוא ליישם את חמשת הטיפים, לזקוף את הגו, להחזיר את החיוך ואת האמונה בעצמכם, להרחיק את זוללי האנרגיה ולהקיף את עצמכם באנשים תומכים ומעודדים – והנה, אתם מסודרים לחשיבת הצלחה, שתוביל אתכם להצלחה המגיעה לכם, כבר השנה! תנסו, מקסימום תצליחו!

עכשיו אתם

עד כאן מניתי 5 טיפים מועילים במיוחד לטיפוח חשיבה מעודדת שתעזור לכם להפוך את שנת 2019 לשנת הפריצה הגדולה של העסק ובכלל. מה תוכלו להוסיף מניסיונכם? איזו עצה טובה תוכלו לתת לקוראים כדי לחזק את האמונה בעצמם ולהתמודד בהצלחה עם חסמים להצלחה? אנא, שתפו אותנו בתגובות, למטה, כדי שכולנו נוכל ללמוד ולצמוח.

הצעד הבא שלכם להצלחה

אהבתם? שתפו את המאמר עם החברים. רוצים לקבל ממני עוד המון טיפים מעשיים, עצות טובות והדרכות מעשירות ושימושיות שיעזרו לכם להתקדם במהירות ולהצליח בגדול בעזרת ניהול תוכן דיגיטלי אפקטיבי? הירשמו עכשיו בחינם למיני קורס “שיווק בחיוך” כדי לגלות מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי (קרוב לוודאי שזה לא מה שאתם חושבים), איך זה קשור אליכם (קשור ועוד איך!), ואיך להתחיל לתכנן את תשתית התוכן שתזרים אליכם את הלקוחות הנכונים לכם – לגמרי בחינם. לקבלת המתנה – לוחצים פה.

עידית נעמן

עידית נעמן

עידית נעמן מלמדת עסקים לשווק ולהגיע ללקוחות הנכונים בעזרת תוכן. עסקים שאין להם היום תשתית שיווקית און ליין, מפסידים כסף! תכניות הליווי שפיתחתי - יעזרו גם לך להקים במהירות תשתית אוטומטית לשיווק ומכירה, ולטפח עסק משגשג וביטחון כלכלי - בלי לצאת מהבית. לגישה בחינם למיני קורס "שיווק בחיוך" שיגלה לך מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך לתכנן תשתית שיווקית לעסק, צעד-אחר-צעד - לוחצים עכשיו על הקישור "גם אני רוצה להצליח ולהרוויח".

אז מה חשבת?...

הגעת למקום הנכון!

שלום, עידית כאן. שמחה שהגעת! 

הקמתי את בלוג “דרך התוכן” בשנת 2009, במטרה לחלוק אתך את הידע והניסיון הרחב שצברתי – כעיתונאית, כנלפיסטית וכמנטורית שיווקית.

מזמינה אותך לקרוא, ליישם וכמובן – לשתף!  

פוסטים אחרונים

החתול משה התעורר מבואס. היום הוא יום הולדתו, ואף חבר לא הגיע לברך. “רוצה לחגוג את יום הולדתך? במקום לשבת סתם עצוב – תזמין את השמחה”, מציעה לו רות, חברתו הטובה, ושניהם יוצאים ביחד למסע קסום בעקבות המחשבות והמעשים שמחזירים לחתול משה את החיוך…
כל הפרטים – בלחיצה על הכפתור 

כמו שכבר בוודאי הבנתם, כתיבה היא כוס התה הכי-הכי שלי. תכל’ס, כל החיים…
אבל ברגע שהפכתי לסבתא, חיברתי לכתיבה את כישורי האימון והנלפ שרכשתי בדרך, יחד עם אהבת האיור ששמרתי שנים רבות במגירה והקמתי את 1001books.co.il
הוצאת ספרים שמתמקדת בספרי העצמה ואימון לפעוטות וילדים. 

במקום להמציא בכל פעם את הגלגל ולבזבז זמן יקר על כתיבת מאמר ארוך מדי, מבולבל ולא שיווקי, רכשו עכשיו את קובץ תבניות המאמרים המוכנות שלי, שיעזרו לכם לכתוב מאמרים מקצועיים איכותיים ושיווקיים – בחצי שעה ואפילו פחות. הקובץ כולל הדרכה מעשית ליישום התבניות + הדרכה לשילוב של כתיבה שיווקית.

תבניות לכתיבת מאמרים

שיווק באמצעות תוכן מתבסס על תוכן רלבנטי, שפונה לדמות לקוח ספציפית ונותן לה מענה מותאם. הלקוח הזה הוא לקוח החלומות שלך וכדי להפיק מהתוכן את התוצאות הרצויות – חשוב שתדעי מיהו, מה מאפיין אותו, מה חשוב לו ומה הוא מחפש. כל אלה ועוד – בקורס הדיגיטלי “לקוח החלומות” שיוביל אותך אל הלקוח האידיאלי שלך ב-5 צעדים קצרים וממוקדים.

מיני קורס לקוח החלומות

סדנה דיגיטלית מעשית שבה אני מובילה אותך צעד-אחר-צעד לכתיבת 6 סוגי המאמרים המבוקשים ביותר ברשת – כולל 3 בונוסים מגבירי תוצאות לאיתור מילות המפתח הנכונות, לבניית תמונה מלווה למאמרים ולהפצה אפקטיבית שתזרים למאמרים עוד ועוד קוראים מעוניינים.

מישהו לכתוב איתו

למעבר לקורס החינמי שיגלה לך מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך תוכלי לתכנן תשתית תוכן שתזרים לעסק שלך לקוחות על אוטומט - מוזמנת למלא את הפרטים.

הפרטים שמסרת שמורים ובטוחים והם ישמשו אותי כדי לחלוק אתך ידע מועיל להצלחתך!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן