ניהול תוכן: 5 טיפים לטיפוח חשיבה מעודדת לכבוד שנת 2018

אומרים שחוזקה של השרשרת נמדד על פי החוליה החלשה. גם החוזק האישי של כל אחת מאתנו נמדד לפי יכולתנו להתמודד עם אתגרים – צפויים וצפויים פחות. כמה קל לחייך ולעשות כשהכל הולך לפי התכנית, כשכל החלומות מתגשמים וכל השאיפות מתממשות על הצד הטוב… קל פחות להמשיך ולהאמין בעצמנו בעתות של מצוקה, חרדה וקושי. אלא שבאופן פרדוקסלי – דווקא ברגעים הללו אנחנו זקוקות לכל הרוח הגבית שביכולתנו לגייס – מבפנים ומבחוץ. נשמע מוכר? כי אם גם את מרגישה שהשמים נופלים עליך ברגע שמשהו לא הולך כפי שציפית, או שאת רואה תמיד את העולם דרך הזכוכית המטשטשת של חצי הכוס הריקה – המאמר הזה הוא בדיוק בשבילך: 5 טיפים יעילים במיוחד לטיפוח חשיבה מעודדת הצלחה – במיוחד עכשיו, לכבוד השנה החדשה ולקראת ההזדמנויות החדשות שהיא מביאה אתה. מוזמנת לקרוא, ליישם וכמובן, לשתף.

אז מה, האם גם אתת סובלת מתופעת הנדנדה הרגשית האופיינית לבעלות עסקים רבות – מאמינה שהכל אפשרי, כשמצליח לך, ומתעטפת באפילה גדולה כשמשהו לא זז או זז לא מספיק מהר, לטעמך? ובכן, כדאי שתדעי שאת לא לבד! ועוד יותר כדאי שתדעי מה לעשות כשזה קורה. איך לגייס את הכוחות (שנדמה לך שאין לך) כדי לקום במהירות, לחזור למסלול, לטפח חשיבה מעודדת, להחזיר לעצמך את המוג’ו ולהמשיך לדהור קדימה, להצלחה!

לכבוד תחילתה של שנת 2018, אני רוצה לצייד אותך ב-5 טיפים מועילים במיוחד לחשיבה מעודדת וחיובית, שתעזור לך להתגבר על אתגרים, לצלוח מכשולים, לתכנת מחדש את המחשבה ולתת לעצמך להיות מי שאת יכולה להיות – בכל מצב! שהרי, אנחנו תמיד הרבה יותר ממה שאנחנו מאמינות שאנחנו!

טיפ מועיל # 1 לחשיבת הצלחה: החליפי את המסרים שאת אומרת לעצמך

אני רואה את זה שוב ושוב. אני מלמדת מהלך כזה או אחר לשיווק העסק, והתלמידה שיושבת מולי שמה על הפנים מסכה של פרצוף ט’ באב, מורידה את הידיים מהמקלדת ומכריזה “זה אף פעם לא יצליח לי”. ומה את חושבת קורה? לא קורה. זה לא מצליח. המקרה הקלאסי של נבואה שמגשימה את עצמה.

כדי לשנות את המציאות – צריך לשנות את המסר:

 • מעכשיו, את מוציאה מהלקסיקון את ההכרזות השליליות ומחליפה אותן בהכרזות חיוביות
 • במקום להגיד “אין סיכוי שזה יצליח לי” את אומרת לעצמך “אני מצליחה בכל מה שאני עושה”.

רק אם תחליפי את הסיפורים שאת מספרת לעצמך ותלמדי להאמין בעצמך – תוכלי לחזק את עצמך ולשכנע גם את האחרים להאמין בך ולסמוך עליך – תנאי ראשון וחשוב להצלחה!

טיפ מועיל # 2 לחשיבת הצלחה: תני לעצמך מחמאות, וכמה שיותר!

יש נשים שמספרות לעצמן כל הזמן שהן כישלון. משהו לא מסתדר, והיא חושבת לעצמה “אני כזאת אידיוטית”… משהו לא הולך, והיא אומרת לעצמה “כמה שאני סתומה”… ואני שואלת אותך: אם זה מה שאת חושבת על עצמך… למה שמישהו יחשוב עליך אחרת, לא כל שכן יעשה אתך עסקים? ההצלחה שלך מתחילה מהראש. תגידי לעצמך דברים טובים – יהיה לך טוב!

כדי לבנות את המציאות שאת רוצה – תשני את הדיסק בראש:

 • מעכשיו, את נותנת לעצמך אך ורק מחמאות, וכמה שיותר
 • במקום לחשוב (ולהגיד לעצמך) שאת לוזרית, נסי: “אני גאון”, “אני אלופת העולם”, “אני תותחית”, “אני הכי”…

כשאת מחמיאה לעצמך, את מייצרת את העוצמה הפנימית ואת הרוח הגבית הדרושה כדי לשנות את המציאות שלך, לטובה.

טיפ מועיל # 3 לחשיבת הצלחה: תחייכי אל העולם. העולם שייך למחייכות

חיוך הוא הקו העקום היחידי שמיישר כל דבר: כאב, אכזבה, אי נעימות ואפילו כישלון. כשאנחנו מחייכות, מחייכות מהלב או אפילו “רק עושות כאילו” – המוח שלנו מייצר הורמון בשם אוקסיטוצין, שמשפר משמעותית ומיידית את מצב הרוח. וכמו שכולנו יודעות, מצב רוח טוב וחשיבה מעודדת ואופטימית הם נקודת פתיחה חיונית לכל מהלך מוצלח.

כדי לקדם את המציאות שאת רוצה – התחילי לחייך:

 • יש בפניך משימה שנראית לא אפשרית? עמדי מול המראה וחייכי אל הפנים שאת רואה מולך
 • עכשיו, הגדירי לעצמך את היעד, בחיוך רחב.

ככל שתחייכי יותר – תגלי שגם המשימות המעיקות והמפחידות ביותר הופכות לקלות ונעימות יותר. תכל’ס, כשאת מחייכת – הכל “קטן עליך” והדרך להצלחה קצרה ומבטיחה!

טיפ מועיל # 4 לחשיבת הצלחה: תבקשי – תקבלי

בפעם הראשונה שפגשתי במושג “תודעת שפע” זה נראה לי לגמרי אחיזת עיניים. ככל שהתעמקתי בעניין יותר, גיליתי שיש ביקום כוחות שקשובים לנו, גם אם אנחנו לא לגמרי מבינות אותם או מאמינות בהם. אבל גם הכוחות הגדולים ביותר לא יוכלו לעזור לנו, אם לא נגדיר בדיוק מה אנחנו רוצות. תחילה לעצמנו, ואחר כך לעולם.

כדי לעזור לעולם לעזור לך – חשבי GPS:

 • הגדירי את היעדים שלך בצורה מדויקת ומוחשית ככל האפשר. עוד יותר מוגדרת ומוחשית.
 • עכשיו, העלי את הדברים על הכתב, שימי מול העיניים, ואמרי את זה בקול, מספר פעמים ביום.

אחת הטכניקות היעילות ביותר לעזור ליקום לעזור לך היא ליצור לוח חזון שבו תכתבי ותדביקי תמונות שמייצגות את החלומות והמאווים שלך. אל תפחדי לחלום ואל תתביישי לבקש הכוונה. אם תנווטי את דרכך להצלחה בנחישות – תגיעי ליעד!

טיפ מועיל # 5 לחשיבת הצלחה: הקיפי את עצמך בעידוד והשראה

מכירה את האנשים האלה, חלקם חברים טובים, אפילו קרובים לנו מאוד, שלא משנה מה אנחנו עושות או מנסות – הם נותנים בנו מבט של מבינים גדולים ומודיעים לנו שאין לזה שום סיכוי? אז זהו, שמאנשים כאלה את רוצה להתרחק, וכמה שיותר. ואם אי אפשר פיזית – אז נפשית ורגשית.

2 דברים שיעזרו לך לנטרל את המבקרים ולהתקדם להצלחה:  

 • זהירות: כשאת מזהה “מחרבי חלומות” – קחי מהם מרחק (או אל תאפשרי לביקורת לגעת בך)
 • עכשיו, זהי את המעודדים והמחזקים – והיצמדי אליהם. מלה טובה מחוללת קסמים!

חשוב שתביני שרוב מחרבי השמחות לא מתכוונים לרע, הם רק רוצים למנוע ממך אכזבות… אז הם משליכים עליך את חוויות הכישלון  והפחדים של עצמם. מישהו כבר אמר שהדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות, לא כך?… לכי עם האמת שלך! מי שלא מנסה – לא טועה, אולי, אבל גם לא מצליחה!

בשורה התחתונה

קחי אחריות! מה שאנחנו מרגישות, איך שאנחנו פועלות ובעיקר, איך שאנחנו מתקדמות – הכל-הכל מתחיל מהראש שלנו, ומהיכולת והמוכנות שלנו להאמין בעצמנו וביכולות שלנו.

כמו שיכולת ללמוד מהמאמר, את פה כדי לשנות ולהשפיע. יש לך יכולות נפלאות. יש לך ידע מקצועי והמון מה לתת לעולם. ואם רק תאמיני – זה יקרה, ובגדול. כל מה שנשאר לך לעשות, הוא ליישם את חמשת הטיפים, לזקוף את הגו, להחזיר את החיוך ואת האמונה בעצמך, להרחיק את זוללי האנרגיה ולהקיף את עצמך באנשים תומכים ומעודדים – והנה, את מסודרת לחשיבת הצלחה, שתוביל אותך להצלחה המגיעה לך, עוד השנה!

עכשיו את

עד כאן מניתי 5 טיפים מועילים במיוחד לטיפוח חשיבה מעודדת שתעזור לך להפוך את שנת 2018 לשנת הפריצה הגדולה של העסק ובכלל. מה תוכלי להוסיף מניסיונך? איזו עצה טובה תוכלי לתת לקוראות של “דרך התוכן”  כדי לחזק את האמונה בעצמן ולהתמודד בהצלחה עם חסמים להצלחה? אנא, שתפי אותנו בתגובות, למטה, כדי שכולנו נוכל ללמוד ולצמוח.

הצעד הבא שלך להצלחה

אהבת? שתפי את המאמר עם החברים. רוצה לקבל ממני מפת דרכים סדורה וברורה שתיתן  לך 3 שלבים להפוך את הכישורים שלך לעסק משגשג תוך חצי שנה או פחות? במיוחד בשבילך כתבתי את מדריך “שנת ההגשמה שלך” ואני מזמינה אותך להוריד אותו לגמרי בחינם – באהבה ממני. שנת 2018 הולכת להיות שנת הפריצה הגדולה שלך! בהצלחה!

אודות עידית נעמן

עידית נעמן היא מומחית מובילה לשיווק וניהול תוכן באינטרנט. בקורסים ובהדרכות שפיתחה היא מלמדת בעלות ובעלי עסקים למנף את הידע המקצועי שלהם לתוכן שימושי, רלבנטי ובעל ערך, ולהקים משפך שיווקי שמזרים להם לקוחות ומגדיל את ההכנסות.
להורדת המדריך שיראה לכם צעד-צעד איך לעבור מכתיבה של תוכן חינמי למכירה שמייצרת לקוחות משלמים - אני מזמינה אתכם ללחוץ עכשיו על הקישור "המדריך המעשי לניהול תוכן אפקטיבי"

2 תגובות

 1. דברת שוואב הגב

  עידית יקרה, אני עוקבת וקוראת בשקיקה את הפוסטים שלך. הם נהדרים! כרגע עדין בתחילת דרכי לבניית עסק חדש (למרות שלא צעירה :)) לומדת בשני קורסים אחרים אך, בטוחה שבהמשך הדרך איעזר גם במיטב שיש לך להציע. שתהיה לך שנה פוריה ומהנה לא פחות מקודמתה! בברכה, דברת.

השארת תגובה