העצמה: עשרת אלפים סיבות טובות לקום בבוקר

10,000 צעדים ביום הם נוסחת קסם משנה חיים. כך למדתי הבוקר מאילה טייכמן, מומחית בשיטת פלדנקרייז שמקדמת את העסק שלה בכלים של שיווק מבוסס תוכן. כחלק מאסטרטגיית התוכן העסקית שלה, שולחת אילה אחת לשבוע “פלדנטיפ” לקבוצה נבחרת של מנויים, שיש לי העונג והכבוד להיות ביניהם. הפלדנטיפ של הבוקר עסק ב- 10,000 הצעדים החיוניים לבריאות, וכיוון שבדיוק חזרתי מהליכת הבוקר – אני שמחה להקדיש לאילה, למנויי הפלדנטיפים שלה ולכל שוחרי הבריאות בינינו את הפוסט שלפניכם  

הליכה היא פעילות גופנית מתונה, המפעילה את הגוף בתנועה מאוזנת והרמונית, ומשפיעה לטובה על גוף ונפש גם יחד. הליכה רגלית יומיומית מפחיתה את הסיכון לחלות במחלות כרוניות, שומרת על בריאות הלב, משחררת מתחים ועושה עוד המון דברים טובים. אלה מאיתנו שלא יוצאים לצעדות ערבית מסביב לשכונה (דווקא רעיון לא רע…), נוהגים להתנחם במספר הפעמים שעלו וירדו במשך היום במדרגות הבית (התקדמות.. אבל לא מספיק…), או במספר מסעות ההזנה שערכו בין שולחן העבודה למקרר ובחזרה (הליכה לצורך אכילה – פסולה!)…

צחוק בצד, אבל כל צעד – נספר, וכמו שכבר אמר חכם סיני אחד: כל מהלך של מאה מילין מתחיל בצעד אחד.

מחקרים מראים כי רובנו הולכים בין 3,000 ל- 4,000 צעדים ביום (כולל הצעדים בדרך לשירותים או למכונת הקפה). על פי אותם מחקרים, כדי לשמור על בריאות תקינה, יש לצעוד 10,000 צעדים ביום ל-פ-ח-ו-ת, שהם שווי ערך לפעילות גופנית בעצימות בינונית במשך 30 דקות. בין זה לזה, משתרע לו מרחב צעדים עצום ורב, שקורא לנו לקום ולהתחיל ללכת. יותר.

למה כדאי ללכת?

מסתבר, שאצל אנשים שהוסיפו בהדרגה כ- 2,000 צעדים לממוצע הצעדים היומי שבו היו מורגלים – נמצא ותועד שיפור בריאות משמעותי! אגב, למי שמתחבר להליכה כחלק מתהליך כולל של ירידה במשקל – מומלץ להוסיף למכסה המומלצת בין 2,000  ל- 5,000 צעדים נוספים. 

ואיך נדע כמה צעדים אנחנו הולכים ביום?

הכירו את מכשיר ה”פדומטר” (Pedometer), ובעברית: “סופר צעדים” – ידיד הטוב ביותר אחרי הגולדנית (שניהם עוזרים לי להיות בריאה יותר. היא מוציאה אותי לרחוב. הוא סופר לשתינו את הצעדים).

בין הפדומטרים הקיימים בשוק ניתן למצוא כאלה שסופרים אך ורק צעדים. אחרים, משוכללים יותר, מחשבים, בנוסף, את מרחק ההליכה, את משך הפעילות ואת כמות הקלוריות שנשרפו בדרך. מרבית מכשירי ה”פדומטר” מיועדים לתלייה באזור המותנים, אולם ניתן למצוא בשוק גם פדומטרים הניתנים לתלייה על הצוואר, או לאחסון בכיס ואפילו בתוך התיק (בתנאי שאתם לוקחים איתכם את התיק לכל מקום)…

זכרו: כל אחת ואחד מאיתנו צריך להתקרב כמיטב יכולתו ל- 10,000 צעדים ביום, וכל המרבה בצעדים – הרי זה משובח.

חושבים צעדים – הולכים יותר

במחקר שבחן את יעילות השימוש בפדומטר, לקחו חלק 58 נשים בגיל העמידה, כולן ללא רקע של פעילות יומית קבועה, אשר נחלקו באופן אקראי לשתי קבוצות: לקבוצה הראשונה הורו ללכת 10,000 צעדים מידי יום. לקבוצה השנייה נאמר לערוך מידי יום צעידה נמרצת בת 30 דקות. כל הנשים ענדו בעת הפעילות מכשירי פדומטר מכוסים, שמדדו את מספר הצעדים. חברות הקבוצה שמשימתה הייתה ללכת 10,000 צעדים מידי יום צוידו בפדומטר נוסף, כדי שיוכלו לבדוק את כמות הצעדים.

במשך ארבעת השבועות של המחקר, תועד שוני משמעותי במספר הצעדים שנספרו בשתי הקבוצות: נשים בקבוצת ה- 30 דקות, הלכו 8,270 צעדים בממוצע ביום, לעומת 10,159 צעדים בממוצע בקבוצת נושאות הפדומטרים הגלויים.

 1. שלוש מסקנות שכדאי לאמץ, בדרך להגשמת המטרה:
  הליכה עם פדומטר הופכת למעין משחק, שבו האתגר נמצא כל הזמן מול העיניים

  המשוב המיידי עוזר להגברת המוטיבציה
  הידיעה שכל צעד נחשב, מעודדת את נושאי הפדומטר לצבור עוד ועוד צעדים עד השלמת היעד, ואפילו קצת יותר…
 2. ארבעה יעדים שכדאי לזכור, בדרך לשיפור הכולל:
  לשיפור הבריאות ולשמירה על המשקל – צעדו 10,000 צעדים ביום

  לירידה במשקל – אמצו מסגרת של 12,000-15,000 צעדים ביום
  לשיפור נוסף בכושר האירובי – קחו לכם 2,000-4,000 צעדים מתוך המכסה היומית, וגמאו אותם בקצב מהיר!
  ואם כמות הצעדים הנתונה לעיל נשמעת לכם דימיונית – החליטו על 5,000 אבל לכו על זה יום-יום, בלי הנחות!!!
 3. רק אני והפדומטר שלי
  הצמידו את הפדומטר לגוף מרגע הקימה בבוקר, ועד לשעת השינה.

  אל תשכחו לאפס את המכשיר בתחילת כל יום… ולהתחיל את הספירה מחדש (המכשיר שלי מתאפס מעצמו)
  בשבוע הראשון רשמו את מס’ הצעדים מידי יום וערכו ממוצע בסופו. בשבוע השני, הוסיפו 20-10% לממוצע הצעדים השבועי, עד להשגת היעד.
 • אחת… שתיים… שלוש… לזוז!
  הגעתם לפגישה וכל החניות תפוסות? חנו מעט רחוק יותר והשלימו את המרחק בהליכה
  הפגישה שלכם נערכת בקומה ה- 10? עלו קומה-שתיים ברגל, והמשיכו במעלית. אמצו את השיטה גם בדרך למטה
  צריך להביא חלב מהמכולת? הכנתם מעטפית לכספומט? אם זה לא באמת-באמת רחוק – לכו ברגל
  האינטרקום מצלצל? קבלו את האורחים ליד הדלת. הם ישמחו, ואתם תרוויחו צעדים
  זקוקים למסמך ממשרד סמוך? אל תשלחו את המזכירה. קומו ולכו להביא אותו בעצמכם
  בא לכם לחלוק סיפור חביב עם עמית לעבודה? ותרו על הדוא”ל וצעדו למשרדו. הקפה – עליו (העוגה – לא עלינו…)
  יצאתם עם הכלבה לסיבוב מבצעי? בעוד היא מרחרחת את העשבים, נצלו את ההמתנה לצעידה במקום. כך תיטיבו גם עם ידידתכם הטובה וגם עם עצמכם!

האם יש לכם רעיונות נוספים לשיפור מאזן הצעדים היומי? אתם מוזמנים לחלוק עם כולנו המלצות ורעיונות נוספים כאן, בתגובות.

אודות עידית נעמן

עידית נעמן עוזרת לעצמאים שכותבים וכותבים ולא רואים תוצאות, להקים תשתית תוכן שיווקית מושלמת במהירות ובליווי צמוד, במטרה ליצור חשיפה אפקטיבית ברשת שתוביל אליהם את הלקוחות הנכונים ותאפשר להם להגדיל משמעותית את ההכנסות.

לגישה בחינם למיני קורס "שיווק בחיוך" שיגלה לכם מה באמת מניע את השיווק הדיגיטלי ואיך לתכנן צעד-אחר-צעד את תשתית התוכן השיווקית של העסק - לוחצים עכשיו על הקישור "מתחילים לעשות שיווק בחיוך".

3 תגובות

 1. אילה טייכמן הגב

  איזה יופי!!
  המאמר שלך – פשוט חגיגה!!
  שמחתי לגלות שפלדנטיפ מס’ 3 השפיע עליך עד כדי כך שבחרת לכתוב בהרחבה על חשיבות ההליכה בחיינו.
  ~~~~~~
  מצורף קישור להצטרפות לרשימת המנויים על הפלדנטיפים
  http://www.facebook.com/feldenkrais.ayala?v=app_4949752878

  להת’ בצעידות
  אילה

 2. עדית בן פורת הגב

  אחלה מאמר, הצליח לעורר השראה אפילו בבטטת כורסא כמוני. איפה קונים את הפדו-מה-שמו הזה וכמה הוא צריך לעלות בערך?

  • עידית נעמן הגב

   אני שמחה שגרמתי לך לחשוב על פעילות מחוץ לגבולות הכורסא… את יודעת, אחרי שמתחילים ללכת, צריך 21 ימים רצופים של הליכה ואז כבר לא מבינים איך אפשר אחרת. בכל אופן, פדומטר אפשר לקנות בסופרפארם. זה משהו כמו 200 ש”ח פלוס מינוס, ושווה כל גרוש. שלי הוא מתוצרת omron ואני מכורה קשה. בהצלחה.
   נ.ב מניסיון אני יכולה לומר, הוא לא אוהב שמכבסים אותו…

השארת תגובה